Son Dakika

İşçi maaşları enflasyonla eridi

Öz Sağlık-İş Genel Başkanı Devlet Sert, binlerce sağlık ve sosyal hizmet işçisinin maaşlarının enflasyon karşısında giderek eridiğine dikkat çekerek, “Sahada alın teri döken, emek veren özellikle sosyal hizmet işçilerimizin ücretleri enflasyon karşısında eridi. Bu nedenle Ek Protokol yapılarak sağlık ve sosyal hizmet işçilerimizin ücretleri iyileştirilmeli” dedi.

EKONOMİ 25.01.2024, 04:35
1
İşçi maaşları enflasyonla eridi
Sağlık Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nda görev yapan binlerce sağlık ve sosyal hizmet işçisinin ücretlerine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Öz Sağlık-İş Genel Başkanı Devlet Sert, çalışanların ücretlerinin enflasyon karşısında eridiğine dikkat çekerek, “Öz Sağlık-İş Sendikası olarak aylardan beri gündemimizin ilk sırasında yer alan bu konunun giderilmesi için çok yoğun temaslar gerçekleştirdik. Cumhurbaşkanı Yardımcımızla, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımızla, Cumhurbaşkanlığı Politika Kurulu üyelerimizle ve bürokratlarla görüştük. Dosya sunduk, öneriler götürdük, çözümlerin geciktirildiği her an neler yaşanabileceğini tek tek anlattık. Yetkili sendika olarak kapıları aşındırdık, nöbet tuttuk. Artık sıra hükümette” çağrısında bulundu.

Özellikle Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nda görev yapan sosyal hizmet işçilerinin ücretlerinin çok düşük olduğunu dile getiren Sert, genelde tüm kamu işçileri için özelde ise iş kolunun tamamı için ek protokol talebinde bulundu. Sert, “Sahada alın teri döken, emek veren özellikle sosyal hizmet işçilerimizin ücretleri enflasyon karşısında eridi. Bu nedenle Ek Protokol yapılarak sağlık ve sosyal hizmet işçilerimizin ücretleri iyileştirilmeli. Her iki Bakanlıkta da Ek Protokol’ün yapılmasıyla sahada büyük bir memnuniyet oluşacaktır” ifadelerini kullandı.
 
 

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 27 Şubat 2024
İmsak 05:48
Güneş 07:08
Öğle 12:57
İkindi 16:05
Akşam 18:36
Yatsı 19:50
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı