İşgalci Yahudi zulmünü Birleşmiş Milletler belgeledi! Rakamlar korkunç!

Birleşmiş Milletler (BM) tarafından yayınlanan rapora göre, İsrailli işgalci Yahudilerin uyguladığı şiddet 2022'den bu yana işgal altındaki Batı Şeria'da Bin 100'den fazla Filistinliyi yerinden etti.

DÜNYA 26.09.2023, 13:10
5
İşgalci Yahudi zulmünü Birleşmiş Milletler belgeledi! Rakamlar korkunç!
Rapor, Batı Şeria'da her gün işgalci Yahudilerle ilgili üç olayı belgeledi; bu, BM'nin bu eğilimi belgelemeye başladığı 2006 yılından bu yana en yüksek günlük ortalama.

İşgalcilerin uyguladığı şiddet olayları sonucu Filistinlilere ait 5 mahalle tamamen boşalttı. Rapora göre, altı mahallenin de sakinlerinin yarısının bölgeyi terkettiğini, yedisinin ise dörtte birinin boşaltığı görüldü.
Aynı dönemde, işgalcilerle ilgili Bin 614 olay, Filistinlilerin ölümü veya mülk hasarıyla sonuçlandı. Bu, ayda ortalama 80 olay anlamına geliyor. İstatistikler, BM'nin takip etmeye başladığı 2006 yılından bu yana belgelediği en yüksek sayı.

Aşırı sağcı Binyamin Netanyahu hükümeti yönetimi altında İsrail işgal yerleri genişlerken, Filistinliler, İsrailli işgalcilerden gelen şiddetin had safhaya ulaştığını söylüyor. Bu durum, Filistinlilerin inşaat, yıkım, tahliye, hareket kısıtlamaları ve devam eden işgal yeri genişletme için onay alamamasıyla birlikte, Dördüncü Cenevre Sözleşmesi'nin ciddi bir ihlali olan zorla nakil anlamına gelebilecek yer değiştirmeye katkıda bulunan zorlayıcı bir ortam oluşturuyor.

Raporda, Filistinli çobanların sürülerini beslemek ve korumak da dahil olmak üzere geçim kaynakları için desteğe, barınmaya, yiyecek, su, eğitim ve sağlık hizmetleri gibi temel ihtiyaçlarını karşılamak için insani yardıma ihtiyaçları olduğu belirtildi. BM'nin raporu, bu ihtiyaçları karşılayan ve gelecekteki insani yardım operasyonlarına bilgi vermek için kullanılacak.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 01 Aralık 2023
İmsak 06:01
Güneş 07:26
Öğle 12:32
İkindi 15:08
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı