İslam Memiş’ten çarpıcı açıklama: O devir kapandı! 40 – 50 lira seviyelerine hazır olun…

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, dolar ve euro için 40-50 TL seviyesini işaret etti. Memiş, altının devrinin kapandığını ifade etti.

EKONOMİ 18.03.2024, 09:50
İslam Memiş’ten çarpıcı açıklama: O devir kapandı! 40 – 50 lira seviyelerine hazır olun…
Türkiye’nin ekonomik manzarası, Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş’in son açıklamalarıyla yeni bir döneme işaret ediyor. İslam Memiş'in dolar, euro ve altın tahminleri piyasalarda dikkatle takip ediliyor.
Memiş, altın ve döviz piyasaları hakkında çarpıcı tahminlerde bulunarak, Türkiye’de “altın devrinin” sona erdiğini ve döviz kurlarının yükseliş trendinde olduğunu belirtti. İşte İslam Memiş’in açıklamalarının tüm detayları.

emiş, doların 32.20 lira seviyesinde olduğunu ve yükseliş beklentisinin devam ettiğini ifade etti. Euro/TL kurunun ise 50 seviyesine ulaşmasını beklediğini dile getirdi.
Uzman isim, ekonomi yönetimi ile piyasa arasındaki zıtlaşmanın sertleştiğini ve ekonomi yönetiminin döviz kurlarının yükselmesine müdahale edeceğini açıkladığını aktardı.
Piyasanın ise doların 40-45 bandına yükseleceğini düşündüğünü ve yıl sonu enflasyon beklentisinin yüzde 50’nin altında olmasının zor olduğunu belirtti.

İslam Memiş, altın piyasasında ise önemli dalgalanmalar yaşandığını ve ons altının 2155 seviyesine kadar gerilediğini, ancak hızlı bir yükselişle rekor tazelediğini söyledi.
Gram altının da benzer bir seyir izleyerek 2459 liraya ulaştığını ve yıl içinde 3000 lira seviyesini görebileceğini öngördü.
Memiş, ekonomi yönetiminin doların yükselmeyeceği yönündeki açıklamalarına rağmen, gram altının yükselişinin sınırlı kalıp kalmayacağının zamanla belli olacağını ifade etti.

Bunun yanında İslam Memiş, Darphane’nin arz tarafındaki problemlerine ve işçilik maliyetlerine dikkat çekti. Fiziki altın piyasasında 1 gram altının bulunamadığını ve işçilik maliyetlerinin yüksek olduğunu belirtti.
Türkiye’de altın takı geleneğinin sona erdiğini ve gelecek nesillerin altını sadece müzelerde görebileceğini vurgulayan altın uzmanı Memiş, gelinlere takılan altınların ayarının düşeceğini ve fiziki altın sahibi olan son nesil olduğumuzu hatırlattı.
İslam Memiş’in bu açıklamaları, Türkiye’de altın ve döviz piyasalarında yeni bir dönemin başladığını gösteriyor. Ekonomi yönetimi ile piyasa arasındaki farklı beklentiler ve altın piyasasındaki dalgalanmalar, yatırımcılar için belirsizlik yaratıyor.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 23 Nisan 2024
İmsak 04:19
Güneş 05:47
Öğle 12:42
İkindi 16:25
Akşam 19:27
Yatsı 20:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı