İsrail artık güvenilmez bölge! İngiltere, işgalci İsrail'deki vatandaşlarını ülkeden kaçırma peşinde

Filistinli mücahitlerin başlattığı Aksa Tufanı operasyonları sonrası işgalci İsrail'in güvenilirliği tamamen yok oldu. Tüm ülkeler İsrail'e uçuşlarını iptal ederken, oradaki vatandaşlarını da kurtarmanın peşine düştüler.

DÜNYA 12.10.2023, 20:40
İsrail artık güvenilmez bölge! İngiltere, işgalci İsrail'deki vatandaşlarını ülkeden kaçırma peşinde
Aksa Tufanı direnişi sonucunda artık işgalci İsrail güvenilmez, tekinsiz bir yer oldu. Dünyadaki ülkeler işgalci İsrail'e uçuşlarını iptal ederken oradaki vatandaşlarını da işgalci İsrail topraklarından kaçırmanın derdine düştüler.

İşgalci İsrail'deki vatandaşlarını kurtarmanın peşine düşen İngiliz hükümeti, Filistin'in işgalci İsrail'e karşı başlattığı özgürlük direnişi çatışmaları sürerken, vatandaşlarının işgalci İsrail'den çıkışını kolaylaştırmak için uçuşlar düzenleyeceğini bildirdi.
İngiliz Dışişleri'nden yapılan açıklamada, işgalci İsrail'den ayrılmak isteyen İngiliz vatandaşlarını taşıyacak ilk uçağın bugün Tel Aviv'den kalkacağı belirtilerek, güvenliğe bağlı olarak ilerleyen günlerde daha fazlası uçuşun yapılmasının planlandığı bildirildi.
Açıklamada, İngiliz vatandaşları ve çifte vatandaşların yanı sıra İngiltere'de ikamet eden bir İngiliz vatandaşıyla seyahat eden ve bakmakla yükümlü olduğu kişilerin de bu haktan yararlanabilecekleri kaydedildi.
Uçuşa uygun olanlarla doğrudan temasa geçileceği belirtilen açıklamada, İngiliz vatandaşlarının çağrılmadıkları sürece havaalanlarına gitmemeleri uyarısında bulunuldu.
Bu uçuşların "ticari uçuşlar" olacağı vurgulanan açıklamada, bilet fiyatlarının 300 sterlin (10 bin 173 TL) olacağı bildirildi.

İngiltere Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, diplomatların ailelerinin "ihtiyati tedbir" olarak işgalci İsrail'den tahliye edilmeye başlandığını duyurmuştu.
Sözcü, İngiltere'nin Tel Aviv Büyükelçiliğinin açık kalacağını ve yardıma ihtiyacı olanlara konsolosluk hizmeti verilmeye devam edeceğini belirtmiş, söz konusu tahliye kararının, İngiltere'nin İsrail'e yönelik seyahat uyarısı doğrultusunda alındığını bildirmişti.
Sky News'te yer alan habere göre, İsrail'deki İngiliz diplomatların ailelerine "en az 2 ay" ülkeyi terk etmeleri gerektiği söylendi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 06 Aralık 2023
İmsak 06:05
Güneş 07:30
Öğle 12:34
İkindi 15:07
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı