İsrail’in hedefinde Türkiye de var! “İsrail’e karşı mücadelede ortak olalım”

Filistin direnişinin 7 Ekim’de başlattığı Aksa Tufanı Operasyonu ile neye uğradığını şaşıran Siyonistler, aldıkları ağır darbeyi dünyanın gözü önünde yaptıkları alçakça soykırımla unutturmaya çalışıyorlar.

GÜNDEM 08.11.2023, 04:35
4
İsrail’in hedefinde Türkiye de var! “İsrail’e karşı mücadelede ortak olalım”
Millî Gazete, yaşananları HAMAS liderlerinden Fevzi Berhum ile konuştu. Türkiye’nin, İsrail işgalinin hedef haritasında yer aldığını söyleyen Berhum, “Türkiye, destek konumundan gerçek bir birlik konumuna geçmelidir. Bu işgale karşı mücadelede ortaklık gerekiyor” dedi.

“Mescid-i Aksa Tufanı, Filistin’de hak sahipleri ile insanlarımızı katleden, kutsallarımızı hiçe sayan, binlerce esiri tutuklayan, Kur’an-ı Kerim’i mübarek Mescid-i Haram’da yakan İsrail işgali arasındaki savaştır. İsrail, Mescid-i Aksa’da insanımıza karşı katliamlar gerçekleştiriyor. Dolayısıyla Mescid-i Aksa Tufanı, tüm tecavüzlere son vermek için yapıldı. Aynı zamanda işgale son vermek istiyoruz ve halkımızı savunmada yeni bir aşamaya başlıyoruz. Tüm gücümüzle kutsallarımıza sahip çıkıyor ve dünyayı korkutan bu işgalin zayıf bir işgal, örümcek ağından daha zayıf bir işgal olduğunu dünyaya kanıtlıyoruz. Bölgeye yayılan normalleşme tehlikesinin yolunu da kapatıyor ve bu tehlikeyi halkımızın üzerinden uzaklaştırıyoruz.”

“Şu ana kadar Arap ve İslâm ülkelerinin tüm resmi pozisyonları, gereken seviyenin altında. İslâm ülkelerinin tavrı, Gazze Şeridi’ndeki 2 milyon Filistinliye karşı işlenen soykırımı engelleyemiyor. İslâm ülkelerinin mevcut tavrının, İsrail’i, Gazze Şeridi halkını daha fazla katletmeye teşvik edeceğine inanıyorum. İsrail işgalinden kaynaklanan tehlikenin sadece Gazze ve HAMAS’a yönelik olmadığını, Türkiye’nin de İsrail işgalinin hedef haritasında yer aldığını ve bunu defalarca ilan ettiklerini biliyoruz. Dolayısıyla Türkiye, destek konumundan gerçek bir birlik konumuna geçmelidir. Bu işgale karşı mücadelede ortaklık gerekiyor.”

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 03 Aralık 2023
İmsak 06:02
Güneş 07:27
Öğle 12:33
İkindi 15:07
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı