İsrail’in yalanını kendi vatandaşı da deşifre etti

Terörist İsrail ordusunda yarbay olan Guy Basson'un 7 Ekim operasyonunda HAMAS tarafından "katledilmiş 8 bebek ve Holokost'tan kurtulmuş bir kadının cesedini" gördüğü iftirasını işgal birimi sakinleri yalanladı.

DÜNYA 23.01.2024, 04:05
İsrail’in yalanını kendi vatandaşı da deşifre etti
İsrailli Kanal 14 televizyonuna konuşan iftiracı Yarbay Guy Basson'un 7 Ekim operasyonunda HAMAS'ın Be'eri işgal biriminde 8 bebeği ve Genia adındaki Holokost'tan kurtulmuş kadını öldürdüğüne ilişkin iftiralarının yalan olduğu bir kez daha kanıtlandı.
Siyonist rejimin talebiyle HAMAS’ı lekelemek için 8 bebeğin işgal biriminin kreşinde katledildiği yalanını ortaya süren Basson, muhabirin kendisine yönelttiği, "İçeride çocukları gördünüz mü?" sorusu üzerine, "Bir ev. Sekiz bebek, sekiz ölü bebek" yanıtını verdi.
İşgalci Yarbay Basson, Be'eri'de hafızasına kazınan bir diğer görüntünün, Auschwitz toplama kampından kurtulduğunu öne sürdüğü Genia isimli yaşlı kadının cansız bedeni olduğunu iddia etti. Basson, "Auschwitz'te Holokost’u atlattı, ancak sonunda Kibbutz Be'eri'de öldü" dedi.
Yarbay Basson'un iddialarını reddeden Be'eri işgal birimi yönetimi sözcüsü, sekiz bebeğin ve Holokost'tan kurtulan Genia ismindeki Be'eri sakininin öldürülmesi gibi bir olayın yaşanmadığının altını çizdi. Söz konusu yerleşim biriminde Genia isminde birinin yaşamadığı kaydedilirken 7 Ekim operasyonunda Be’eri'de ölenlerden hiçbirinin Holokost geçmişinin olmadığı vurgulandı. Ayrıca, bugüne kadar ne Be’eri'de ne de diğer işgal birimlerinde çocukların topluca öldürüldüğüne dair bir vakaya rastlanmadığı bildirildi.
Terörist İsrail ordusu mensupları, daha önce de Be’eri işgal biriminde bebek ve çocukların öldürüldüğüne ilişkin yalan beyanlarda bulunmuştu. Daha önce de İsrailli harekât subayı Yaron Buskila, 7 Ekim'de "bebek ve çocukların öldürülüp çamaşır ipine asıldığı" yalanını anlatmış, ancak olayın asılsız olduğu ortaya çıkmıştı.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 03 Mart 2024
İmsak 05:41
Güneş 07:00
Öğle 12:56
İkindi 16:09
Akşam 18:42
Yatsı 19:56
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı