İsrailli İşgalci Çeteler Filistinlilere Ait Araçları Ateşe Verdi

Turmusaya ve El-Muğayyer köyleri arasında yer alan Ramallah kentinin doğusunda, Yahudi işgal çetelerinin Filistinlilere ait beş aracı ateşe verdiği bildirildi.

DÜNYA 26.05.2023, 22:30
2
İsrailli İşgalci Çeteler Filistinlilere Ait Araçları Ateşe Verdi
Batı Şeria'nın işgal altındaki Ramallah bölgesinin doğusunda yer alan Turmusaya ve El-Muğayyer köyleri arasında, Yahudi işgalci grupların Filistinlilere ait 5 aracı yaktığı, bu olayın ardından işgal güçleriyle bölge sakinleri arasında çıkan çatışmalarda 4 Filistinlinin gerçek mermilerle yaralandığı ve yaralılardan birinin durumunun ağır olduğu bildirildi.
El-Muğayyer köyünün Köy Meclisi üyesi Merzuk Ebu Naim, saldırının, Filistinlilere ait gasp edilmiş arazilere kurulu olan Adi Ad Yahudi yerleşim biriminden iki yerleşimcinin Turmusaya ve El-Muğayyer köyleri arasındaki Es-Sidr bölgesinde çiftçilere saldırmasıyla gerçekleştiğini belirtti. Saldırganların 5 aracı ve 270 saman balyasını yaktıklarını ifade etti.
İşgal güçlerinin, saldırganları korumak amacıyla bölgeye müdahale ettiği ve bu durumun Filistinli gençlerle çatışmalara yol açtığı ve 4 kişinin gerçek mermilerle yaralandığı belirtildi. Yaralılardan birinin başından vurulduğu ve durumunun ağır olduğu için hemen hastaneye kaldırıldığı vurgulandı.
İşgal güçleri, El-Muğayyer köyünün iki girişini 14 günden beri kapalı tutarak bölge sakinlerinin bu girişlerden giriş veya çıkış yapmalarına izin vermediği ve bu nedenle halkın evlerine ve iş yerlerine ulaşmak için alternatif patika yollarını kullanmak zorunda kaldığı belirtildi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 10 Haziran 2023
İmsak 03:27
Güneş 05:12
Öğle 12:43
İkindi 16:34
Akşam 20:04
Yatsı 21:41
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı