İstanbul Valisinden net tavır: Suçlular cezasını çekecek!

İstanbul Valisi Davut Gül İstanbul'un güvenilir bir şehir olduğunu vurgulayarak suç oranlarının geçen seneye göre büyük oranda düştüğünü kaydetti

GÜNDEM 16.11.2023, 08:05
İstanbul Valisinden net tavır: Suçlular cezasını çekecek!
İstanbul Valisi Davut Gül suç örgütlerine yönelik yaptığı başarılı çalışmalar ile sık sık gündeme geliyor. İstanbul'da birer birer çökertilen suç örgütlerine yönelik konuşan Gül, suçluların cezasını çekeceği mesajını verdi.
Vali Gül, Sözcü gazetesini ziyaretinde organize suçlarla mücadele, uyuşturucu, kaçak göç ve terörle mücadelenin ön planda olduğunu belirtti. Huzurun sağlanması konusundaki kararlılığını vurgulayan Gül, “Bu dört konunun her biriyle ilgili çok olumlu gelişmeler oldu. Suçlular yakalandı, emeklerin karşılığı alındı. Vatandaşlarımız da bu gelişmelerden memnun” dedi.
“Son üç yılda İstanbul’da çözülememiş cinayet vakası kalmadı” diyerek dikkat çeken Vali Gül, şunları söyledi:

Evsizler ve dilenen çocuklar konusunda yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Vali Gül, şunları aktardı:

“16 milyon nüfusa rağmen dünya şehirleriyle kıyasladığımızda İstanbul gerçekten güvenilir bir şehir. Suç oranlarında geçen seneye göre yüzde 7 ile 11 arasında azalma var. (Hiç suç işlenmiyor) demek çok iddialı bir şey. Suç işleniyor ama azalıyor ve faili meçhul kalmıyor. Kimsenin yanına kâr kalmıyor. Çetelerle, terörle, kaçak göçle mücadelemiz kararlı bir şekilde devam ediyor. Bunun karşılığını vatandaşlarımızda da görüyoruz. Toplumda bir rahatlık sağladık.”
“Bankta, parkta, metroda yatanları alıyoruz, otellere, misafirhanelere yerleştiriyoruz. Bütün ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Sonraki süreçte de rehabilitasyon başlıyor. Niye dışarıda yattığını araştırıyoruz, bunu çözmeye çalışıyoruz. Yakalanan dilencilere neden dilendiğini sorguluyoruz. Fakirlikten dolayı ise sorunu çözmeye çalışıyoruz. İkinci defa dileniyorsa 18 yaşının altındaysa aileye suç duyurusunda bulunuyoruz, çocuğu devlet korumasına alıyoruz. 18'den yaşından büyükse de onunla ilgili idari işlemler yapıyoruz.”

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 05 Aralık 2023
İmsak 06:04
Güneş 07:29
Öğle 12:34
İkindi 15:07
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı