İsveç'in dünya markası olan Volvo'nun Rusya'da bulunan varlıkları devredildi!

Rusya'da satış ve üretimlerini durduran Volvo'nun Rusya Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'nın kararı ile Rusya'da olan varlıkları bir Rus yatırımcıya devredildi.

GÜNDEM 11.09.2023, 08:20
1
İsveç'in dünya markası olan Volvo'nun Rusya'da bulunan varlıkları devredildi!
Ukrayna ve Rusya arasındaki savaş çıkması nedeniyle Rusya da faaliyetlerini durduran Volvo'nun ülkede bulunan mal varlıklarına ilişkin Rusya Sanayi ve Ticaret Bakanlığı kararını açıkladı.
Rusya Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada. "Rusya Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, varlıkların yeni sahibiyle birlikte şirketin Kaluga'daki tesisinde üretimin daha da geliştirilmesi için yerli bir ortak da belirledi, üretime yeniden başlama çalışmaları devam ediyor." ifadeleri kullanıldı.
Ukrayna savaşından önce Kaluga'da yılda 15 bin kamyon üretim kapasitesine sahip fabrikayı işleten Volvo, savaşın ardından buradaki üretimini durdurma kararı almıştı.
Rusya'da daha önce de Mercedes, Renault, Nissan ve Volkswagen gibi firmalar faaliyetlerini sonlandırmıştı.
Volvo Cars'dan  savaş başlamasıyla açıklama yapmıştı.  Açıklamada, “AB ve ABD tarafından uygulanan yaptırımlar da dahil olmak üzere Rusya ile malzeme ticaretiyle ilgili potansiyel riskleri dikkate alan Volvo Cars, bir sonraki duyuruya kadar Rusya pazarına herhangi bir araç teslim etmeyecek.” ifadesine yer verildi.
Kaynak:AA

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 23 Eylül 2023
İmsak 05:00
Güneş 06:20
Öğle 12:36
İkindi 16:02
Akşam 18:43
Yatsı 19:58
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı