İYFO Genel Başkanı Yılmaz Balçın: Gazze’yi hep beraber savunmalıyız

Müslüman gençler Cibuti’de buluştu… Programın ana gündem maddesi Gazze oldu…

GÜNDEM 10.11.2023, 04:35
İYFO Genel Başkanı Yılmaz Balçın: Gazze’yi hep beraber savunmalıyız
Dünya Müslüman Gençlik Teşkilatı’nın Cibuti’deki kongresi geniş katılımla düzenlendi. İYFO Genel Başkanı Yılmaz Balçın, kongrede yaptığı konuşmada, Filistin meselesine sadık kalınması çağrısında bulunarak, “Hep beraber Gazze’yi savunmalıyız” dedi.

 Dünya Müslüman Gençlik Teşkilatı’nın 14’üncü kongresi Cibuti’de 58 ülkeden gençlik teşkilatının katılımıyla düzenlendi. Brezilya’dan Endonezya’ya, Rusya’dan Güney Afrika’ya Müslüman gençlik kuruluşlarının iştirak ettiği kongrede ana gündem maddesi Gazze’de yaşananlar oldu.
Kongrede Gazzeli mücahitlerin ümmetin yeniden canlanmasına vesile olduğunun altı çizilerek, Gazze’ye maddi ve manevi destek verilmesi gerektiği vurgulandı. Evanjeliklik Amerikalıların Siyonistlerle iş birliği yapıldığının aktarıldığı kongrede, Müslüman gençlere yönelik çalışmaların yoğunlaştırılması istendi. Filistin konusunda şuurlandırma süreçlerinin öncelenmesi gerektiği kaydedilirken, Gazze’deki katliamlara da tüm Müslümanların karşılık vermesi istendi.
Uluslararası Gençlik Forumu (İYFO) Genel Başkanı Yılmaz Balçın, kongrede yaptığı konuşmada, “Müslüman gençler olarak Filistin ve Kudüs davasına sadık kalmalıyız. İsrail ve Siyonizm’in projesi artık iflas etmiştir. Bu vesile ile bir şuurlandırma hareketi başlatmalıyız. Yeniden Kudüs ve Filistin davasını gençlerimize aktarmalıyız. İnsanlığın onurunu korumak adına büyük bir mücadele veren Gazze’nin evlatlarına sahip çıkmalıyız. Gazze’yi hep birlikte savunmalıyız. İnsanlığı ifsad edenlere karşı ıslah edecek çalışmalar yürütmeliyiz” dedi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 06 Aralık 2023
İmsak 06:05
Güneş 07:30
Öğle 12:34
İkindi 15:07
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı