İYİ Parti’de ‘CHP’li yönetici ile görüşme’ krizi: İbrahim Özkan konuşmayı paylaştı

İYİ Parti Sözcüsü Kürşat Zorlu ve Çanakkale Belediye Meclis Üyesi Ahmet Uslu'nun iddiaları yalanlandı. İYİ Parti'den istifa eden İbrahim Özkan, Ahmet Uslu ile gerçekleştirdiği bir WhatsApp konuşmasını kamuoyuyla paylaştı.

GÜNDEM 18.12.2023, 18:35
4
İYİ Parti’de ‘CHP’li yönetici ile görüşme’ krizi: İbrahim Özkan konuşmayı paylaştı
İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu bugün düzenlediği basın açıklamasında, isim vermeden İYİ Parti'den istifa eden İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi Grup Başkanvekili İbrahim Özkan'ı kastederek, başka bir ildeki bir meclis üyesini arayarak istifasını etmesini ve kendisini CHP'li bir yöneticiyle görüştüreceğini iddia etti. Zorlu'nun bu açıklamaları istifaların ardı arkası kesilmeyen İYİ Parti'de yeni tartışmayı beraberinde getirdi. 
İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu'dan istifalara sert tepki: Bunun adı operasyon siyaseti

İYİ Parti Sözüsü Zorlu’nun bu açıklamasının ardından Çanakkale Belediyesi’nin İYİ Partili Meclis Üyesi Ahmet Uslu da sosyal platformu X hesabından bir paylaşım yaparak, İbrahim Özkan’ın kendisini arayarak toplu istifaya davet ettiğini ve CHP’li üst düzey yöneticiyle görüşme ayarlayacağını söylediğini iddia etti.

İYİ Partili Ahmet Uslu paylaşımında, “Sayın Zorlu, nezaketen tarafların adını zikretmese de İbrahim Özkan’ın arayarak toplu istifaya davet ettiği Çanakkale Meclis üyesi ve Çanakkale İl Yönetim Kurulu Üyesi benim. Başka kişilerin aranıp aranmadığı konusunda bilgim yoktur. Kendisi bunu kabul etmem halinde CHP’li üst düzey bir yetkiliyle görüşme ayarlayacağını iletmiştir. Konu tarafımda derhal gerekli organlarımızla paylaşılmıştır.” dedi.

Sayın @zorlu77'nun basın açıklaması üzerine kamuoyuna saygılarımla bildiririm : @meral_aksener @iyiparti pic.twitter.com/x6doksZ5hc
— Av. Ahmet Uslu (@Av_AhmetUslu) December 18, 2023


İYİ Parti’den istifa eden İBB Meclis Üyesi İbrahim Özkan ise Ahmet Uslu’nun paylaşımını alıntılayarak iddiaları yalanladı.
Özkan iddialarını paylaştığı Whatsapp görüntüsüyle yalanladı.
Whatsapp konuşmasını paylaşan Özkan, Zorlu'yu da etiketleyerek, “İlgili meclis üyesinin dün akşam bana attığı mesajı kamuoyunun takdirlerine bırakıyorum. Muharrem Erkek beyle görüşme talebi kendisinden gelmiştir.” ifadelerini kullandı. 

İlgili meclis üyesinin dün akşam bana attığı mesajı kamuoyunun takdirlerine bırakıyorum.Muharrem ERKEK beyle görüşme talebi kendisinden gelmiştir .@zorlu77 https://t.co/DZW17wkbk5 pic.twitter.com/yy3ZQ185mL
— İbrahim ÖZKAN (@ibrahim_ozkan61) December 18, 2023

Sayın @zorlu77'nun basın açıklaması üzerine kamuoyuna saygılarımla bildiririm : @meral_aksener @iyiparti pic.twitter.com/x6doksZ5hc — Av. Ahmet Uslu (@Av_AhmetUslu) December 18, 2023
İlgili meclis üyesinin dün akşam bana attığı mesajı kamuoyunun takdirlerine bırakıyorum.Muharrem ERKEK beyle görüşme talebi kendisinden gelmiştir .@zorlu77 https://t.co/DZW17wkbk5 pic.twitter.com/yy3ZQ185mL — İbrahim ÖZKAN (@ibrahim_ozkan61) December 18, 2023

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 22 Şubat 2024
İmsak 05:53
Güneş 07:13
Öğle 12:57
İkindi 16:02
Akşam 18:32
Yatsı 19:46
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı