İYİ Parti'nin Ankara adayı Oktay Vural'mı oluyor? O sorunun yanıtını canlı yayında verdi..

Kulislerde yerel seçimlerde Ankara Büyükşehir Belediye'si için İYİ Parti'nin adayının Oktay Vural olacağı konuşuluyor. Vural söz konusu iddiaları katıldığı canlı yayında yanıtladı.

GÜNDEM 27.12.2023, 09:50
1
İYİ Parti'nin Ankara adayı Oktay Vural'mı oluyor? O sorunun yanıtını canlı yayında verdi..
Yerel seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte partilerin büyükşehir adayları merak konusu haline geldi. Muhalefet cephesinde CHP, İstanbul ve Ankara'da mevcut belediye başkanlarıyla devam etme kararı alırken, AKP ve İYİ Parti henüz bu konuda bir açıklama yapmadı.
Özellikle istifalarla gündemde olan İYİ Parti'nin İstanbul ve Ankara için CHP'ye karşı hangi isimleri çıkaracağı merak konusu.
İYİ Parti Siyasi İşler Başkanı Oktay Vural, bir canlı yayında bu konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Programda, 31 Mart 2024'te yapılacak yerel seçimler masaya yatırıldı ve Ankara'da adaylık iddialarına cevap verdi.

Vural'a"Ankara’da sizin bir adayınız olacak. Bu artık kesin ve net. Ankara’da aday isimleri olarak Kürşad Zorlu’nun ismi duyuluyor, Servet Avcı’nın ismi duyuluyor. Ama en çok da sizin isminiz duyuluyor. Siz Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday mısınız? Veya aday olmanıza dair partinizden ya da parti tabanınızdan bir talep geldi mi?" sorusu yöneltilince, Vural,  "Ben biliyorsunuz Genel Seçimlerden sonra İYİ Parti’ye katıldım. İYİ Parti muhakkak Ankara ve İstanbul’da sevgili Ankara ve İstanbulluların İYİ Parti’nin bu siyaset anlayışını da yansıtacak ve o yörelere yerelde hizmet verecek çok nitelikli insanları aday göstereceğine inanıyorum. Bu süreçle ilgili söyleyebileceğim hususlar sadece bunlardır. Onun dışında benimle ilgili olanların hepsinin bir spekülasyon olduğunu söyleyebilirim" şeklinde cevap verdi.

Ayrıca, Peki Meral hanım, “Sayın Vural buyurun adayımız olun” dedi diyelim. Ne yaparsınız?" sorusuna da Vural, "Olmayan ergi metodu ile nasıl sonuç alabileceğiz? Mesela size sorsam; siz acaba kesin kazanılacak bir yerden aday yapılsanız evet der misiniz? Cevabı bilinmeyen sorular olunca sorularla cevap vermek en iyi yöntemdir" diye yanıt verdi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 02 Mart 2024
İmsak 05:42
Güneş 07:01
Öğle 12:56
İkindi 16:08
Akşam 18:41
Yatsı 19:55
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı