İzzeddin el-Kassam Sözcüsü mücahit Ebu Ubeyde kimdir?

Ebu Ubeyde, Filistinli İslami Direniş Hareketi Hamas'ın askeri kanadı olan İzzeddin el-Kassam Tugayları'nın sözcüsü olan Filistinli bir mücahittir. İşte İzzeddin El-Kassam savaşçısı Ebu Ubeyde’nin hayatı.

GÜNDEM 03.11.2023, 10:15
6
İzzeddin el-Kassam Sözcüsü mücahit Ebu Ubeyde kimdir?
Ebu Ubeyde ismi, Siyonist İsrail’in, Gazze’de yaptığı soykırıma karşı yaptığı açıklamalar ile gündemden düşmemekte.
Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el- Kassam Tugayları sözcüsü olan Ebu Ubeyde kimdir?, Ebu Ubeyde’nin gerçek adı nedir? İzzeddin el-Kassam Tugayları sözcüsü Ebu Ubeyde nasıl biri, fotoğrafı var mı?
Ebu Ubeyde kimdir?
Ebu Ubeyde'nin gerçek adı bilinmemekte ve kişisel detaylarının büyük bir kısmı gizli tutulmaktadır. Yüzünü kaplayan bir keffiyeh giyen tek kişidir. 2014 yılında, İsrail medya kuruluşları, Ebu Ubeyde'ye ait olduğu iddia edilen ve Huzaifa Samir Abdullah al-Kahloot adını taşıdığı belirtilen bir fotoğrafı yayınladı. Ancak El-Kassam Tugayları bu fotoğrafın ve ismin geçerliliğini reddetti. Ubeyde'nin üst düzeyli bir lideri, kim olduğunu sadece az sayıda kişinin bildiğini belirtti.
İzzeddin el-Kassam Tugayları sözcüsü Ebu Ubeyde ismine neden kullanıyor?
Takma ad muhtemelen sahabeden olan ve 7. yüzyılda Yermük Muharebesi ve Kudüs Kuşatması sırasında Raşidun Halifelik güçlerinin komutanı olan Ebu Ubeyde bin Cerrah'a atıfta bulunuyor.
Ebu Ubeyde ilk kez 2006 yılında İsrailli asker Gilad Şalit'in yakalandığını duyurduğu zaman ortaya çıktı.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 30 Kasım 2023
İmsak 05:59
Güneş 07:24
Öğle 12:32
İkindi 15:08
Akşam 17:30
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı