Japonya Göçmenlik Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartları 2024

Japonya; birçok kişinin yaşamak istediği, kültürü ile herkesi büyüleyen, başkenti Tokyo olan ülkedir. Göçmen olarak birçok kişi Japonya’ya yerleşmek istemektedir. Bu yazımızda, göçmen olarak Japonya’ya gidecekler için çeşitli bilgiler sunacağız.

DÜNYA 20.03.2024, 09:55
2
Japonya Göçmenlik Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartları 2024
Japonya, yaşam maliyetinin yüksek olduğu; ancak oldukça canlı bir ülkedir. Bu yazıda, Japonya’ya göçmen olarak gitmek isteyenler için rehber niteliğinde bilgiler sunacağız. Japonya’ya göçmenlik başvurusu nasıl yapılır, göçmenlik şartları nelerdir, göç ederek gitme yolları nelerdir gibi soruların cevaplarını verecek, detaylı bilgilendirmeler yapacağız.

Japonya'ya göçmenlik başvurusunda bulunmayı düşünenlerin öncelikle Japonya'da uzun süreli kalma gerekliliğini karşılayacak geçerli bir nedeni olmalıdır. Bu nedenler; çalışma, eğitim, evlilik, aile birleşimi ya da yatırım olabilir. Başvuru sahiplerinin, ilgili vize başvurularını, ikamet ettikleri ilin Japonya Konsolosluğu’na yapmaları gerekmektedir.
Japonya uzun süreli vize başvurusu yapmak isteyenlerin öncelikle Japonya vize uygunluk belgesini alması gerekmektedir. Daha sonra, gerekli vize evraklarını hazırlayan başvuru sahipleri, ilgili Japonya dış temsilciliği üzerinden vize randevusu almalıdır. Randevu gününde, gerekli evraklar teslim edilmelidir.
Japonya uzun süreli vize başvurusu olumlu sonuçlandığında, başvuru sahipleri pasaportlarını teslim alırken vize başvuru ücretini ödemelidirler. Bu adımların tamamlanması ile birlikte Japonya için göçmenlik başvuru işlemleri sona erer. Başvuru sahipleri, göçmen olarak Japonya’ya seyahat edebilirler.

Japonya'ya göçmenlik için belirlenen şartlar aşağıda sıralanmıştır:

Japonya'da vize süresini aşan kişilerin durumu ciddi sonuçlar doğurabilir. Vize süresi aşıldığında, ilgili kişi gözaltına alınır ve ardından sınır dışı edilir. Bu durumda, kişiye Japonya'ya giriş yasağı getirilir ve sınır dışı edildiği tarihten itibaren 5 yıl boyunca tekrar Japonya'ya girişi engellenir. Bu yaptırımlar nedeni ile, Japonya’ya gidenlerin vize sürelerini takip etmeleri gerekir.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 23 Nisan 2024
İmsak 04:19
Güneş 05:47
Öğle 12:42
İkindi 16:25
Akşam 19:27
Yatsı 20:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı