Kadınlar, Filistin için toplandı

HAK-İŞ’in, Dünya Kadınlar Günü kapsamında düzenlediği “Filistinli Kadınlarla Uluslararası Dayanışma Konferansı” binlerce HAK-İŞ’li kadın ve uluslararası sendikal hareketten yoğun katılımla gerçekleştirildi.

AİLE 09.03.2024, 04:35
1
Kadınlar, Filistin için toplandı
HAK-İŞ’in “Filistinli Kadınlarla Uluslararası Dayanışma Konferansı”,  37 ülkeden 60 sendikacı ile KKTC ve Türkiye’nin 81 ilinden 5 bine yakın HAK-İŞ’li kadının katılımı ile Ankara ATO Congresium Kongre ve Sergi Merkezi’nde gerçekleştirildi.
Grup Yürüyüş tarafından, 7 Ekim tarihinden bu güne Filistin’in sembol şarkılarından birisi olan Kardan Aydınlık başta olmak üzere birçok ezginin seslendirildiği programda “Katil İsrail, Katil ABD”, “Katil İsrail Filistin’den Defol”, “HAK-İŞ Nerede, Biz Oradayız”, “Gazzeli Kadınlar Siyonizm’i Yenecek”, “Gazze’ye Selam Direnişe Devam”, “Kadınların Onuru Katilleri Yenecek” sloganları atıldı.

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, Dünya Emekçiler Günü dolayısıyla uluslararası düzeyde düzenlenen programda binlerce emekçi kadın ile buluşmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, “Mücadelenin onuru, sembolü, kahramanlıkların en büyüğüne sahip Filistinli kadınlarımıza bu salondan selam olsun. Katil İsrail’in bütün baskılarına, katliamlara, teslim olmayan, Siyonizm’e ve katliamlara direnen, evlatlarıyla birlikte destanlar yazan Gazzeli kadınlarımıza selamlar olsun” diye konuştu.

Gazze’de Siyonist İsrail tarafından 7 Ekim sonrası akıl almaz bir katliam gerçekleştirildiğini söyleyen Arslan, “Bir asra yaklaşan işgalin, katliamın, zulmün devam ettiği topraklarda onurlu bir mücadeleyi, özgür bir Filistin devletini inşa etmek için kendilerini, çocuklarını, ailelerini ve geleceklerini savunan kahraman kadınlarımıza, yaşlılara, direnişçilere selam olsun. Dünyanın gözü önünde, katil Amerika’nın desteğiyle, Siyonist devletin katliamlarına direnen ve asla teslim olmayan, yüzlerce şehit veren, bu toprakları terk etmeyen ve tüm dünyaya Filistinli anaların yanında olduğumuzu göstermek için buradayız” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 16 Nisan 2024
İmsak 04:31
Güneş 05:56
Öğle 12:43
İkindi 16:24
Akşam 19:21
Yatsı 20:41
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı