Karamollaoğlu: Deprem bölgemize, aba altından sopa gösterildi

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin birinci yılına ilişkin, "Acısı olana saygı duyulacak yerde acısı olandan saygı beklendi. Yardım etmek için not alınacak yerde hesap görmek için not alındı. Deprem bölgemize, aba altından sopa gösterildi, üstü kapalı tehdit edildi.” dedi.

GÜNDEM 06.02.2024, 15:40 07.02.2024, 15:34
6
Karamollaoğlu: Deprem bölgemize, aba altından sopa gösterildi

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen ve 11 ili etkileyen depremlerin yıl dönümünde sosyal medya platformu X hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, toplumun yaşadığı acılara ve yaşanan hatalara değindi.
53 bin 537 vatandaşın hayatını kaybettiği, 107 bin 204 vatandaşın yaralandığı depremlerin ardından yaşananların toplumun her kesiminde derin yaralar açtığına işaret eden Karamollaoğlu, acıların yanı sıra yaşanan yanlışlara da dikkat çekti.
Deprem sonrasında insanlara yapılan yanlış muamelelerin toplumun vicdanını derinden yaraladığına vurgu yapan Karamollaoğlu, afetin insani boyutuna da dikkat çekti.

Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu’nun açıklamasının tamamı:
“Bir yıl önce bugün; millet olarak asrın acısını yaşadık. Kahramanmaraş merkezli iki depremde 53 bin 537 insanımızı kaybettik, 107 bin 204 vatandaşımız yaralandı. Milletçe acının her türlüsünü yaşamakla kalmadık, yanlışın da her türlüsünü maalesef gördük. Deprem günlerinde insanımıza; merhamet edilecek yerde hakaret edildi. Acısı olana saygı duyulacak yerde acısı olandan saygı beklendi. Yardım etmek için not alınacak yerde hesap görmek için not alındı. Susulması gereken yerde üretimden konuşuldu. Eksikler, giderileceği yerde inkar edildi. Yöneticilerin aklına hesap gününün gelmesi gerektiği yerde, eksiklikler için bahaneler üretildi.

Afet sonrasında 2 milyondan fazla vatandaşımız barınma sorunuyla karşı karşıya kaldı. En az 5 milyon vatandaşımız göç etti. 658 bin çalışan, geçim olanaklarını kaybetti. Ülkemizde binalarımız değil, şehirlerimiz yıkıldı. Ve böylesi bir acıdan tam bir yıl sonra milletimize bir büyük yanlış daha yapıldı. Deprem bölgemize, aba altından sopa gösterildi, üstü kapalı tehdit edildi. 

Deprem öncesinde hazırlıksız, deprem anında yetersiz ve deprem sonrasında tehditkar olanlara ve hâlâ insanımıza yanlış yapmaya devam edenlere söyleyecek sözümüz kalmadı, artık onları Allah’a havale ediyoruz. Afet bölgesi; tehdit edilecek yer değil, hizmet edilecek yerdir. Devlet adamlığı da bunu gerektirir. Yaşadığımız büyük acının birinci yılında; afetzede vatandaşlarımıza yapılan maddi manevi tüm yanlışları telafi edeceğimizin sözünü veriyor, depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı rahmetle anıyoruz.”

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 04 Mart 2024
İmsak 05:39
Güneş 06:58
Öğle 12:55
İkindi 16:09
Akşam 18:42
Yatsı 19:57
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı