Karamollaoğlu, Mısır'daki idam kararları için 'utanç verici' dedi

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Mısır'da İhvan-ı Müslimin'in sekiz yöneticisinin darbe yönetimi tarafından idam kararı verilmesinin 'utanç verici' olduğunu belirtti.

GÜNDEM 06.03.2024, 16:05
Karamollaoğlu, Mısır'daki idam kararları için 'utanç verici' dedi
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Mısır'da İhvan-ı Müslimin'in sekiz yöneticisinin darbe yönetimi tarafından idam kararı verilmesine tepki gösterdi.
Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Mısır'daki idam kararlarının insanlık dışı olduğunu ifade eden Karamollaoğlu, "Mısır yönetiminin, İhvan-ı Müslimin'in sekiz üst düzey yöneticisi hakkında vermiş olduğu idam kararı; demokrasiye, insan haklarına ve hukuka aykırıdır. Mısır'ın, yanı başındaki Gazze'de İsrail zulmü devam ederken böylesi bir karara imza atmış olması İslam alemi için utanç vericidir" dedi.
İşte Karamollaoğlu, şu ifadeleri kullandı:
Mısır yönetiminin, İhvan-ı Müslimin'in sekiz üst düzey yöneticisi hakkında vermiş olduğu idam kararı; demokrasiye, insan haklarına ve hukuka aykırıdır. Mısır'ın, yanıbaşındaki Gazze'de İsrail zulmü devam ederken böylesi bir karara imza atmış olması İslam alemi için utanç…
— Temel Karamollaoğlu (@T_Karamollaoglu) March 6, 2024

"Mısır yönetiminin, İhvan-ı Müslimin'in sekiz üst düzey yöneticisi hakkında vermiş olduğu idam kararı; demokrasiye, insan haklarına ve hukuka aykırıdır. Mısır'ın, yanı başındaki Gazze'de İsrail zulmü devam ederken böylesi bir karara imza atmış olması İslam alemi için utanç vericidir. Tarihi tecrübelerle sabittir ki; farklı fikirleri susturmak, yok etmek sadece kaos doğurur. Çözüm idamlarda değil, istişarelerde ve ortak akıldadır. Hukuki olmaktan çok, siyasi bir infaz olan bu yargılamayı kınıyor, kararın iptal edilmesini temenni ediyorum."
Mısır yönetiminin, İhvan-ı Müslimin'in sekiz üst düzey yöneticisi hakkında vermiş olduğu idam kararı; demokrasiye, insan haklarına ve hukuka aykırıdır. Mısır'ın, yanıbaşındaki Gazze'de İsrail zulmü devam ederken böylesi bir karara imza atmış olması İslam alemi için utanç… pushfn('ads'); — Temel Karamollaoğlu (@T_Karamollaoglu) March 6, 2024

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 15 Nisan 2024
İmsak 04:32
Güneş 05:57
Öğle 12:44
İkindi 16:24
Akşam 19:20
Yatsı 20:39
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı