Karamollaoğlu: Söz veriyoruz bu kara düzeni değiştireceğiz

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, asgari ücret, emekli maaşı, yüksek kiralar üzerinden hayat pahalılığıyla ilgili önemli bir paylaşıma imza attı.

GÜNDEM 22.01.2024, 21:55
2
Karamollaoğlu: Söz veriyoruz bu kara düzeni değiştireceğiz
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, asgari ücret ve emekli maaşı miktarı üzerinden hayat pahalılığıyla ilgili sosyal medya hesabından uyarıda bulundu.
Maaş rejimlerinin düşüklüğü üzerinden kira ücretlerinin yüksekliğine vurgu yapan Karamollaoğlu, "Kira fiyatlarının, ortalama ücretlerle eşitlendiği bir dönemi yaşıyoruz. Asgari ücretin 17 bin lira, emekli maaşının 10 bin lira olduğu; kiraların ise 10-15 bin liradan başladığı bir ekonomi sürdürülebilir değildir" dedi.
Saadet Partisi iktidarında bu adil olmayan düzenin değişeceğinin sözünü veren Karamollaoğlu, "Kiracı ile ev sahiplerini memnun edecek adımı atmayan iktidar, mahkeme salonlarına taşınan kira ücreti konusuna çözüm getirme isteği taşımamaktadır. Söz veriyoruz bu kara düzeni değiştirecek ve milletimiz için müreffeh bir geleceği hep birlikte inşa edeceğiz" ifadelerini kullandı.
İşte Karamollaoğlu'nun paylaşımı şu şekilde:
"Kira fiyatlarının, ortalama ücretlerle eşitlendiği bir dönemi yaşıyoruz. Asgari ücretin 17 bin lira, emekli maaşının 10 bin lira olduğu; kiraların ise 10-15 bin liradan başladığı bir ekonomi sürdürülebilir değildir! KİRA krizini çözmeden, insanımızın LİRA açığını kapatamazsınız! Vergi, elektrik, doğalgaz ve daha birçok kalemde zam üstüne zam yapan iktidar, kira sorununa %25 sınırlaması ile çözüm getirildiği zannına kapılmıştır. Kira ücretleri milyonlarca insanımızın en büyük korkusu olmaya devam etmektedir. Kiracı ile ev sahiplerini memnun edecek adımı atmayan iktidar, mahkeme salonlarına taşınan kira ücreti konusuna çözüm getirme isteği taşımamaktadır. Söz veriyoruz bu kara düzeni değiştirecek ve milletimiz için müreffeh bir geleceği hep birlikte inşa edeceğiz."

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 01 Mart 2024
İmsak 05:45
Güneş 07:04
Öğle 12:56
İkindi 16:07
Akşam 18:39
Yatsı 19:53
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı