Kaşıntı, egzama, kepek... Saç derisi sorunlarını anında çözüyor! Birkaç damlası yeterli

Sağlıklı saçlara sahip olmak hem kadınlar hem de erkekler açısından son derece önemlidir. Bu noktada saç derisinin saçın sağlıklı uzamasında göz ardı edilmemesi gerektiğini belirten uzmanlar, deriyi besleyen ve mikroplardan arındıran o yağları sıraladı. İşte detaylar…

SAĞLIK 02.04.2024, 23:50
18
Kaşıntı, egzama, kepek... Saç derisi sorunlarını anında çözüyor! Birkaç damlası yeterli
Sağlıklı uzayan saçlar hem kadınların hem de erkeklerin fiziki görünümleri açısından son derece önemlidir. Aynaya baktıklarında sağlıklı saçlar görmek isteyen ancak çeşitli sebeplerden ötürü istedikleri manzara ile karşılaşamayan birçok kişi depresyona dahi girebilir.
Günümüz gelişen kozmetik sektöründe farklı saç tipleri için üretilmiş olan birçok ürün bulunur. Ancak o ürünlerin temiz içerikli olup olmadıkları ikilemi, birçok kişiyi ürün tercihinde sıkıntıya düşürebilir. Bu noktada saç derisine iyi gelen ve dolayısı ile de saçın daha sağlıklı uzamasına katkıda bulunan doğal yöntemler sıklık ile sorgulanır. Bizler de bu yazımızda saç derisindeki kaşıntı, egzama ve kepe durumlarına iyi gelen, saçın daha sağlıklı uzamasına yardımcı olan doğal yağlara yer verdik.

Zaman zaman birçoğumuz saç diplerimizin çok kaşındığından ve kepeklendiğinden yakınırız. Bu bazı gıdaların alerjiye sebep olmalarından kaynaklanabilse de daha ciddi sorunların da habercisi olabilir.
Uzmanlara göre kepek, egzama ve kaşıntı belirtileri ‘tinea’ ismi verilen bir tür mantarın varlığından kaynaklanabilir. Bu mantar hızla yayıldığı için erken müdahale saç derisi ve saç sağlığı açısından son derece önemlidir.


Saç mantarı başta olmak üzere hormon değişimleri, sıkı örgü, stres, kaynak gibi birçok faktörün de saç derisinde kaşıntı, egzama ve kepek gibi sorunlara yol açabildiğini belirten uzmanlar, bazı doğal yağların faydalarından bahsetti.
Uzmanlara göre saç derisinin bakterilerden ve mantarlardan korunması, saçın daha hızlı ve daha sağlıklı bir şekilde uzamasına yardımcı olur. Bu noktada destek alınabilecek bazı doğal yağlar ise şu şekilde sıralanabilir:

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 20 Nisan 2024
İmsak 04:24
Güneş 05:51
Öğle 12:43
İkindi 16:25
Akşam 19:25
Yatsı 20:45
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı