Katil İsrail, Filistin'de soykırım yapıyor! Her 10 dakikada 1 çocuk ölüyor..

İşgalci İsrail Filistinli sivilleri hedef almaya devam ediyor. Siyonist işgal güçlerinin saldırıları sonucu çoğu çocuk olmak üzere 11 bin 100’den fazla insan hayatını kaybetti

DÜNYA 13.11.2023, 09:35
1
Katil İsrail, Filistin'de soykırım yapıyor! Her 10 dakikada 1 çocuk ölüyor..
İşgalci İsrail'in 38 günden fazla süredir devam eden saldırıları büyük bir insani krize neden oluyor.
Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları'nın 7 Ekim'de başlattığı Aksa Tufanı Operasyonu'nun ardından İsrail, Gazze'deki sivil nüfusu hedef alarak hastaneler, okullar, camiler ve basın kurumlarını bombalıyor. Bu süreçte siviller, kadınlar, çocuklar, gençler ve yaşlılar da dahil olmak üzere ölümle yüz yüze kalıyor.

Saldırılarda İsrail, fosfor bombaları dahil olmak üzere ağır silahlar kullanarak sivilleri ve yerleşim yerlerini hedef alıyor. İsrail, yeraltı tünellerini bulma bahanesiyle neredeyse her yeri bombalıyor ve bu nedenle Gazze'deki konutlar hızla yıkılıyor. Bu, Gazze'deki hayatta kalan Filistinlilerin barınma koşullarını daha da kötüleştiriyor.

Ayrıca, İsrail gıda, su ve ilaç tedarikini kısıtlıyor ve Gazze'deki iletişimi keserek ambulans sistemini etkisiz hale getiriyor. Dünya Sağlık Örgütü, iletişim kesintisi ve sivillere yönelik bombardıman nedeniyle endişeli olduklarını ifade etti. 

Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığı'na göre, İsrail'in saldırıları sonucu binlerce Filistinli öldü ve on binlercesi yaralandı. Gazze'deki evlerin yarısı yıkıldı ve nüfusun büyük bir kısmı yerinden edildi. İşgalci İsrail'in saldırılarında 55 cami ve 7 kilise, 220 okul hasar gördü. Ayrıca her 10 dakikada bir  Filistinli 1 çocuk katlediliyor. 

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 10 Aralık 2023
İmsak 06:08
Güneş 07:33
Öğle 12:36
İkindi 15:08
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı