Katliama “yardım”la devam edecekler!

Terörist İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ülkesine gelen askeri yardımla abluka altındaki Gazze Şeridi'ndeki saldırılarının devam edeceğini belirterek "bunun sadece başlangıç olduğunu" söyledi.

DÜNYA 15.10.2023, 04:35
1
Katliama “yardım”la devam edecekler!
Netanyahu, Yahudi inancına göre, sözde kutsal Şabat gecesi yaptığı ulusa konuşmasında, HAMAS'ın silahlı kanadı İzzeddin Kassam Tugayları’nın 7 Ekim'de yaptığı saldırı ve ülkesinin Gazze Şeridi'ne açtığı savaş hakkında konuştu. İsrail'in bu dönemde "muazzam uluslararası destek topladığını" belirten Netanyahu, "Düşmanlarımız bedel ödemeye başladı. Sırada ne var, detay vermeyeceğim. Ama şunu söyleyeyim, bu sadece başlangıç" dedi.
"HAMAS'ı yok edeceklerini ve kazanacaklarını" savunan, ancak bunun zaman alacağını dile getiren İsrail Başbakanı, "İsrail'e gelecek daha fazla mühimmat ve silahla savaşın devam etmesini sağlayacağız" ifadelerini kullandı.

Öte yandan ABD Başkanı Joe Biden, "İsrail'in kendisini savunması (!) ve bu saldırılara karşılık vermesi için gerekeni yapıyoruz" dedi. Biden, Philadelphia'daki konuşmasında İsrail-Filistin çatışmasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. HAMAS'ı kastederek "El-Kaide bunların yanında masum kalıyor" diyen Biden, ABD'nin İsrail'in yanında olduğu mesajını vurguladı. Biden, "İsrail'in kendisini savunması ve bu saldırılara karşılık vermesi için gerekeni yapıyoruz" ifadesini kullandı.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 02 Aralık 2023
İmsak 06:02
Güneş 07:27
Öğle 12:33
İkindi 15:08
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı