Son Dakika

Katliamlardan, destek veren ülkeler de sorumlu

Filistin Ankara Büyükelçisi Dr. Faed Mustafa, İletişim Platformu’nun düzenlediği programda Ankaralı gazetecilerle bir araya geldi. Mustafa, Filistin’de yaşanan soykırımdan İsrail’e destek veren ülkelerin de sorumlu olduğunu belirtti.

DÜNYA 02.11.2023, 04:35
2
Katliamlardan, destek veren ülkeler de sorumlu
Filistin’in Ankara Büyükelçisi Faed Mustafa, İletişim Platformu tarafından organize edilen program ile basın mensupları ile bir araya geldi. Mustafa, 7 Ekim’den sonra İsrail’in Gazze ve Batı Şeria’ya yönelik artırdığı saldırılara değinerek, Filistin-İsrail arasındaki mücadeleyi 7 Ekim’den başlatmanın büyük bir aldatmaca olduğunu söyledi. Siyonistlerin geçmişte de Batı’nın desteği ile Filistinlilerin evlerine topraklarına el koyduğuna dikkat çekti.

Siyonist İsrail’in, 7 Ekim’in, geçmişte yaptığı saldırıları ile birlikte okunması gerektiğine dikkat çeken Mustafa, bugün gelinen noktada Gazze’de her yerin bombalandığını belirterek, “İsrail’in 25 gündür devam eden saldırılarında en az 9 bin Filistinli öldürüldü, ölenlerin yüzde 70’i çocuk ve kadınlardan oluşuyor. İsrail 7 Ekim’den bugüne kadar yaklaşık 30 gazeteciyi de katletti” dedi.

İsrail’in hedefinin Gazze’yi ve Batı Şeria’yı yaşanmaz kılarak boşaltmayı hedeflediğine dikkat çeken Mustafa, Gazze’de yaşayan Filistinlileri Sina’ya, Batı Şeria’daki Filistin nüfusunu ise Ürdün’e sürmeyi amaçladığını kaydederek, “Öldürebildiği kadar öldürecek, kalanları sürecek, hesapları bu” dedi. ABD ve Avrupa ülkelerinin desteğiyle İsrail’in Filistinlileri bütün dünyanın gözü önünde soykırımdan geçirdiğini, soykırımdan İsrail’i destekleyen her ülkenin de sorumlu olduğunu vurgulayan Mustafa, “Ne yaparlarsa yapsınlar yüzyıldır direndiğimiz gibi direnmeye devam edeceğiz. Vatan sevgisini, Mescid-i Aksa sevgisini nesilden nesle aktararak direnişe devam edeceğiz. Başkenti Kudüs olan, özgür ve bağımsız Filistin devletini kurana kadar direnişimizi sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı. Batılı ülkelerin İsrail’e olan desteklerine işaret eden Mustafa, Müslümanların da Filistin’i desteklemeleri için ülke yönetimlerine çağrıda bulundu.

Programda konuşan İletişim Platformu Ankara Şube Başkanı Adem Aksüt, Filistin’in İslam âlemi için önemine dikkat çekerek, “Filistin bizim kıymetlimiz, Aksa Mescidi bizlerin ilk kıblesi. Filistinli kardeşlerimiz çok kıymetli, Mescid-i Aksa’nın muhafızları, bekçileri. Çok kutsal bir görevi yerine getiriyorlar” dedi. Filistinlilerin sadece Kudüs’ün yanı sıra 2 milyar Müslüman’ın izzeti ve onuru için de savaştıklarını belirten Aksüt, “Katil İsrail’e karşı verdiği şanlı mücadelede, İletişim Platformu olarak, duyarlı basın mensupları olarak yerimiz Filistinli mücahit kardeşlerimizin yanıdır” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 06 Aralık 2023
İmsak 06:05
Güneş 07:30
Öğle 12:34
İkindi 15:07
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı