Kayıp ekonomist için arama çalışmalarına devam ediliyor: 20 şüphelinin ifadesi alındı

İstanbul'dan geldiği memleketi Balıkesir'in Gönen ilçesinde, Doberman cinsi eğitimli köpeği 'Tina' ile 17 Haziran'da yürüyüşe çıktıktan sonra kaybolan Korhan Berzeg'i (83) arama çalışmalarında 72 gün geride kaldı. Çalışmalardan şu ana kadar bir sonuç çıkmazken, Berzeg’in daha önce de İstanbul ve Armutlu’daki evinin önünde kısa süreli 2 kez kaybolup, bulunduğu öğrenildi.

GÜNDEM 27.08.2023, 13:05
2
Kayıp ekonomist için arama çalışmalarına devam ediliyor: 20 şüphelinin ifadesi alındı
Dünya Bankası’nda ‘Asya Direktörü’ olarak görev yapmış ve emekli olduktan sonra İstanbul Büyükada’da oturmaya başlamış olan Korhan Berzeg, mayıs ayında İngiliz vatandaşı olan eşi Angela Berzeg ile birlikte doğduğu yer olan Balıkesir’in Gönen ilçesine bağlı Armutlu Mahallesi’ndeki evlerine geldi. 17 Haziran’da, eşi kahvaltıyı hazırlarken, yanında Doberman cinsi eğitimli köpeği ‘Tina’ ile birlikte telefonunu evde bırakarak yürüyüşe çıkan Korhan Berzeg, bir daha geri gelmedi.
Durumun bildirilmesi üzerine bölgeye, Bursa Jandarma Arama-Kurtarma (JAK), Ankara Jandarma Özel Asayiş Komutanlığı (JÖAK), Balıkesir Jandarma Komando, Jandarma Asayiş, Jandarma Olay Yeri İnceleme (OYİ), Jandarma Suç Araştırma Timleri (JASAT) ile Balıkesir Emniyet Müdürlüğü’nden Özel Harekat ve Çevik Kuvvet ekipleri, AFAD, UMKE, AKUT, GÖNDAK ve SAR ekipleri ile iz takip ve kadavra köpekleri sevk edildi.
Drone ve İHA’ların da destek verdiği arama çalışmalarında, şimdiye kadar 250 kilometrekarelik alan üç kez havadan ve karadan incelendi; kırsalda ve Gönen ilçe merkezindeki 30 mahallede arama gerçekleştirildi. Armutlu Mahallesi ve civarındaki tüm harabe evler de savcılık kararıyla didik didik edildi. Armutlu Mahallesi yakınlarından geçen ve Erdek ilçesine ulaşan Gönen Çayı’nın yaklaşık 80 kilometrelik kıyısı da denetlendi; bilinen kuyu ve mağaralar da arama kapsamına alındı. Berzeg’in evinin önünden üçüncü defa başlayan arama çalışmalarında da herhangi bir iz bulunamadı.
Teknik ve fiziki takibin yanında gelen ihbarları da değerlendiren ekipler, Korhan Berzeg olduğu iddia edilen 2 kişiye ulaştı. Ancak bu kişilerin, Berzeg’e benzeyen, aynı elbiseyi giyen ve yanlarında köpekleri bulunan başka kişiler olduğu anlaşıldı.
Ayrıca Samsun’da ikamet eden ve metafizikle ilgilendiğini belirten bir kişinin, Berzeg’in, Armutlu Mahallesi’ne yakın bir bölgede olabileceği yönündeki ihbarı da araştırıldı. Söz konusu bölgeye giden ekipler, burada da hiçbir ize rastlamadı.
40 ARAÇ SÜRÜCÜSÜ SORGULANDI
MİT’in de dahil olduğu arama çalışmaları çerçevesinde, Berzeg’in Gönen ve İstanbul’daki evlerinde savcılık izniyle arama yapıldı; bilgisayarları ele geçirildi. Savcılık, şüpheli görülen 20 kişinin ifadesine başvurdu. Berzeg’in kaybolduğu gün, bölgeden geçen 40 aracın sürücüleri de ifade verdi. Berzeg’in izlenen banka hesaplarında da kaybolduğu günden bu yana herhangi bir hareketlilik tespit edilmedi.
Berzeg’in, eşi Angela Berzeg tarafından belirtildiği ve başlangıç safhasında olduğu söylenen Alzheimer hastalığı sebebiyle, daha önce de İstanbul ve Armutlu’daki evinin önünde kısa süreli 2 defa kaybolup, bulunduğu bilgisi edinildi. Ailesinin, 4 Ağustos’ta, yerini bildirene 1 milyon lira ödül vereceğini duyurduğu Berzeg’i arama çalışmaları, 30 kişilik özel bir ekip tarafından devam ettiriliyor.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 25 Eylül 2023
İmsak 05:02
Güneş 06:21
Öğle 12:36
İkindi 16:00
Akşam 18:40
Yatsı 19:54
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı