Kazadan beladan korunmak için dua, hangi dua okunur?

Kaza ve belalardan korunmak, hayatın zorluklarına karşı Allah'a sığınmak ve O'na güvenmek isteyenler için önemlidir. Dinimiz İslam’a göre dua etmek, kişiyi Allah'a yaklaştırmanın yanı sıra kaza ve belalardan korunma noktasında da etkilidir. Kaza ve beladan korunmak için çeşitli dualar bulunmaktadır. Bu yazıda, kaza ve beladan korunmak için okunan çeşitli duaları bulacaksınız.

AİLE 03.04.2024, 11:10
1
Kazadan beladan korunmak için dua, hangi dua okunur?

Ayetel Kürsi, kaza ve belalardan korunmak için okunması en güçlü dualardan biridir. Bu ayet, Allah'ın yüce kudretini ve koruyucu gücünü anlatır.

Ayetel Kürsi, Kur'an-ı Kerim'in en faziletli ayetlerinden biridir. Bu ayet-i kerimeyi her gün okumak, pek çok bela ve musibetten korunmaya vesile olur. Hz. Muhammed (sav) Ayetel Kürsi'nin faziletleri hakkında şöyle buyurmuştur: "Ayetel Kürsi'yi okuyan kişiye, Allah'ın koruması altında olduğu ve şeytandan korunacağı garanti edilir."

Nas Suresi ve Felak Suresi, Allah'ın korumasına sığınmayı ve her türlü şerden korunmayı içeren ayetler içerir. Bu sureleri her gün sabah ve akşam 3 kere okumak tavsiye edilir. Hz. Muhammed (sav) bu surelerin faziletleri hakkında şöyle buyurmuştur: "Bu iki sureyi okuyan kişiye, Allah'ın koruması altında olduğu ve her türlü şerden korunacağı garanti edilir."

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 20 Nisan 2024
İmsak 04:24
Güneş 05:51
Öğle 12:43
İkindi 16:25
Akşam 19:25
Yatsı 20:45
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı