Kemal Kılıçdaroğlu: 1 milyar Avro götürdüğünü söylüyorlar

Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Kırıkkale’de halka hitap etti.

GÜNDEM 08.05.2023, 04:35
2
Kemal Kılıçdaroğlu: 1 milyar Avro götürdüğünü söylüyorlar
İktidara yakın Yeşildağ ailesinin en küçük kardeşi Ali Yeşildağ'ın iktidara ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik iddialarını gündeme getiren Kılıçdaroğlu, "1 milyar avro götürdüğünü söylüyor. Bunu yasaklıyorlar, niye konuştun diye" dedi.
Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Kırşehir'in ardından Kırıkkale'ye gitti. İktidara yakın Yeşildağ ailesinin en küçük kardeşi Ali Yeşildağ'ın iktidara ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik iddialarını gündeme getiren Kılıçdaroğlu, "1 milyar avro götürdüğünü söylüyor. Bunu yasaklıyorlar, niye konuştun diye" dedi.

Kılıçdaroğlu, “Size söz veriyorum, bu ülkeye huzuru, bereketi getireceğim. Bu ülkede her birimiz birbirimize saygı duyacağız. Allah nasip eder de cumhurbaşkanı koltuğuna oturduğumda hiç kimseyi ötekileştirmeyeceğim. Burası küçük bir köy ama Anadolu'nun merkezi. Bu ülkeye adaleti getireceğim. Maaşta da adalet olacak. Yok saydıkları kadınlar bizi başkan yapacak. Kadınlara güveniyorum. Size en ağır hakaretleri yaptılar. Burada benim yapım ona müsait değildir tekrarlamaya. Hiçbir kadın bu ülkede sahipsiz olmayacak. Her kadının sahibi sosyal devlet olacak. Benim size sözüm var. Aile Destekleri Sigortası'nı getireceğim ve hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği bir Türkiye inşa edeceğim. Onlar beşli çetelere çalışıyorlar, ben sizler için çalışacağım. Sahipsiz kalanlardan biri de esnafımız. Esnaf gerçekten zor durumda. Orta direk kalmadı. Herkes zor durumda. Eğer bu ülkede fakirlik varsa sorumlusu fakir olanda değil, sorumlusu devleti yönetenlerdir. Biz onların ne yaptığını biliyoruz. Yuh çekmeyin, sandığa gidin, oy kullanın. Oy kullanın, demokratik yollarla otoriter bir yönetimi değiştirelim” dedi.

 “Bunlar mal varlıklarını yurt dışına götürüyorlar. Onları son kuruşuna kadar alacağım, Türkiye'ye getireceğim” diyen Kılıçdaroğlu, “Esnafa, çiftçiye, ev kadınlarına vereceğim. Geleceğiz, Türkiye'yi aydınlığa çıkaracağız. Şimdi bir de bizim milliyetçiliğimizi sorguluyorlar. Benim milliyetçiliğimi sorgulayacak adam daha anasının karnından doğmadı. Siz çocuklarınızı paralı askere gönderirken bu gariban yani Kılıçdaroğlu, kendi evladını askere garibanların çocuğu gibi gönderdi. Milliyetçilik, herkesi kucaklamak demektir. Kim teröre destek verirse, kim terörden yana olursa, kim teröristlerin ayağına hâkimleri savcıları götürürse, kim şehitlere kelle derse Allah bin belasını versin. Sinan Ateş'i unuttuğumu sanmayın. Ankara'nın göbeğinde güpegündüz uyuşturucu çeteleri tarafından vuruldu. Sinan Ateş'in faillerini bulacağım, kulaklarından tutacağım yargıya teslim edeceğim. 15 Temmuz şehitleri var, para toplandı. Vatandaş dünyanın parasını verdi. Nerede bu paralar. Ya şehidin parasına el uzatana adamdan milliyetçilik olur mu ya, bunlar mı milliyetçi! Dün Ali Yeşildağ diye birisi malum bunlar saraya çok yakın insanlar. 1 milyar avro götürdüğünü söylüyor. Bunu yasaklıyorlar, niye konuştun diye. Yapmaları gereken, bu adam yalan söylüyorsa hemen savcılığa bildireceksin, doğrusu nedir araştıracaksın. Malı götürecekler. 418 milyar dolar götürdüler, 418 milyar doların tamamını getireceğim ve bu millete vereceğim” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 30 Mayıs 2023
İmsak 03:34
Güneş 05:15
Öğle 12:41
İkindi 16:31
Akşam 19:57
Yatsı 21:31
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı