Keşmirliler Hindistan Cumhuriyet Bayramı'nı 'Kara Gün' olarak boykot ediyor!

Kontrol Hattı'nın her iki tarafındaki ve dünya çapındaki Keşmirliler, Hindistan'ın Cumhuriyet Bayramı'nı “Kara Gün” olarak boykot etmek için gösteriler düzenledi. Ayrıca, Pakistan'ın da çeşitli şehirlerinde benzer mitingler düzenlendi.

DÜNYA 27.01.2024, 11:15
1
Keşmirliler Hindistan Cumhuriyet Bayramı'nı 'Kara Gün' olarak boykot ediyor!
Keşmir Medya Servisi'nin haberine göre, Tüm Taraflar Hürriyet Konferansı (APHC) ve diğer Hürriyet örgütleri tarafından Kara Gün'ün kınanması yönünde çağrı yapıldı.
İşgal altındaki Keşmir'de gün tam bir greve sahne olurken, Azad Keşmir, Pakistan ve dünyanın çeşitli başkentlerinde Hindistan karşıtı gösteriler ve mitingler planlanıyor.
Her ikisi de Tihar hapishanesinde tutuklu bulunan APHC Başkanı Masarrat Aalam Butt ve hapsedilen kıdemli lider Şabbir Ahmed Şah, bölgenin her köşesinde Kara Gün çağrısını yineledi.
APHC liderleri ve bağlı partiler, Hindistan'ı yaygın baskı, sık sık kordon altına alma ve arama operasyonları, rastgele tutuklamalar ve işletmelere ve sosyal faaliyetlere yönelik kısıtlamaları da içeren bir terör saltanatı nedeniyle kınadı.
Keşmirlilerin Hindistan'ın yasadışı işgalini reddettiği ve kendi kaderini tayin hakkını güvence altına almaya kararlı olduğu yönünde açık bir mesaj göndererek, halka tüm Hindistan kutlamalarını boykot etme çağrısında bulundular.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 25 Şubat 2024
İmsak 05:51
Güneş 07:10
Öğle 12:57
İkindi 16:04
Akşam 18:34
Yatsı 19:48
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı