Kıbrıs Türk Mukavemet Tugayı: Siyonistlere toprak satışının önüne geçilmeli

Kıbrıs Türk Mukavemet Tugayı (TMT) Mücahitler Derneği Başkanı Celal Bayar ve diğer dernek yöneticileri, Milli Gazete’ye önemli açıklamalarda bulundu. KKTC’nin hâlihazırda büyük bir tehlikeyle karşı karşıya olduğunun farkında olduklarını belirten TMT liderlerinin, konuya dair tepkili oldukları görüldü.

GÜNDEM 23.03.2024, 06:25
Kıbrıs Türk Mukavemet Tugayı: Siyonistlere toprak satışının önüne geçilmeli
Milli Gazete muhabiri Bekir Sıtkı Şirin, bir dizi haber çalışması için bulunduğu Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği’ni ziyaret etti. Gazetemiz, TMT Mücahitler Derneği Başkanı Celal Bayar ve diğer dernek yöneticileri tarafından karşılanırken, buluşmada önemli konular ele alındı. TMT Mücahitler Derneği Başkanı Celal Bayar, yapmış olduğu konuşmada, adadaki Türk-Rum mücadelesini, KKTC hükümetinden beklentilerini ve yavru vatandaki toprak satışı konusunu dile getirdi.
TMT Mücahitler Derneği Başkanı Celal Bayar ve diğer dernek yöneticileri, Milli Gazete’ye yapmış oldukları açıklamalarda KKTC hükümetinden en büyük beklentilerinin Siyonistlere yönelik toprak satışlarının önüne geçilmesi olduğunu ifade etti. KKTC’nin hâlihazırda büyük bir tehlikeyle karşı karşıya olduğunun farkında olduklarını belirten TMT liderleri, konuya dair hükümet yetkilileriyle sürekli görüşmelerde bulunduklarını söyledi.
Milli Gazete’yi ağırlayan TMT liderleri, Siyonistlerin adada toprak alımında bulunmaları konusunda çözümün mümkün olduğunu da dile getirdi. Söz konusu alımların hukuka aykırı olduğunu kaydeden TMT mensupları, hükümetin bu arazileri devletleştirme yoluna gidebileceğini belirtti. Öte yandan gerçekleştirilen görüşmede Türkiye hükümetinin bu konuda alması gereken kararlı bir tavrın çözümün önünü açacağı vurgulandı.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 14 Nisan 2024
İmsak 04:34
Güneş 05:59
Öğle 12:44
İkindi 16:24
Akşam 19:19
Yatsı 20:38
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı