Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a 1 milyon TL’lik ‘montaj video’ davası

Kemal Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a montajlı video ile ilgili açıklamaları nedeniyle 1 milyon TL'lik tazminat davası açtıklarını duyurdu.

GÜNDEM 24.05.2023, 16:00 24.05.2023, 17:41
2
Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a 1 milyon TL’lik ‘montaj video’ davası

Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 1 milyon TL'lik dava açtıklarını duyurdu. Davanın, Erdoğan'ın mitinglerinde de gösterdiği Kılıçdaroğlu'nu PKK yöneticileriyle birlikte gösteren montaj videoya ilişkin açıklamaları nedeniyle açıldığı belirtildi. 
Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz gün katıldığı TRT ortak canlı yayında, montajlanmış videoya ilişkin “Kılıçdaroğlu'nun Kandil'dekilerle video çekimleri var. Ama montaj ama şu ama bu" ifadelerini kullanmış, dün Sivas'ta ise "Gençlerimizin kıvrak zekasının ürünü 5 saniyelik bir video üzerinde arsızca tepiniyorlar.” demişti. 
Celal Çelik sosyal medyadan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:
“Genel Başkanımız ve 13. Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatı gereğince; Türk tarih ve kültürü ile özdeşleşmiş "Mertçe Mücadele" etik değerinden bihaber olan, müfteriliği ise değer olarak benimseyip içselleştirmiş bulunan, Montajcıbaşından yani Erdoğan'dan; Montaj video sahtekârlıklarının hesabını sormak üzere davamızı açtık! Ancak bu kez Erdoğan’ın ederini gözetmedik! Kişiliğine biçilen değeri aşarak, 1 Milyon TL miktarlı olarak dava açma yoluna gittik: Şehitlerimizin çocuklarına eğitim bursu olarak dağıtılmak üzere....”

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 14 Haziran 2024
İmsak 03:26
Güneş 05:12
Öğle 12:44
İkindi 16:35
Akşam 20:06
Yatsı 21:44
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı