Kim dur diyecek: Bir Rus Antalya'da 80 daire alıp otel yaptı!

Savaş nedeniyle Antalya'ya Rusya ve Ukrayna'dan yabancı akını olurken, bir Rus'un 80 bina satın alarak adeta otele çevirdiği, iki binanın arasına resepsiyon koyduğu öğrenildi

GÜNDEM 11.09.2023, 08:35
3
Kim dur diyecek: Bir Rus Antalya'da 80 daire alıp otel yaptı!
Son zamanlarda yaşanan savaş nedeniyle Antalya'ya Rusya ve Ukrayna'dan büyük bir yabancı akını yaşanıyor. Bu dönemde bir Rus vatandaşının 80 bina satın alarak adeta bir otele dönüştürdüğü ve iki binanın arasına bir resepsiyon koyduğu ortaya çıktı.
Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Kavaloğlu, son dönemde Antalya'da satılan gayrimenkul sayısının 108 bin olduğunu belirtti.
Antalya'da ev satın alan yabancıların millet sıralamasının Rus ve Alman şeklinde olduğunu ifade eden Kavaloğlu, şu şekilde konuştu:

"Yabancıların Antalya'ya gelip ev alması elbette güzel bir şey. Bu da dünyada örnekleri olan bir turizm şekli. Fakat satılan 108 bin daire 108 bin ayrı kişiye satılmamış ki. Sıkıntı da burada başlıyor zaten. Bu listenin içinde 1 kişi 80 tane ev almış. Ve aynı kişi bu evleri kendi yurttaşlarına kiralıyor.
Yani kendi içlerinde bir kiralama sistemi oluşturulmuşlar. Bu sistem de maalesef hiçbir şekilde denetim altında değil. Biz kayıt dışılığın önlenmesini istiyoruz. Düşünün adam iki tane blok almış iki bloğun arasına resepsiyon yapmış. Turist sitenin güvenliğine, 'where is the reception' diye soruyor. Bu hiçbir şart altında kabul edilebilir bir şey değil."

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 02 Ekim 2023
İmsak 05:08
Güneş 06:27
Öğle 12:33
İkindi 15:53
Akşam 18:29
Yatsı 19:43
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı