Kloroben sprey fiyatı ne kadar? 2024 

Kloroben sprey, çeşitli durumlarda kullanılabilen bir ilaçtır. Bu makalede, Kloroben spreyin kullanımı ile ilgili detayları sizler ile paylaşacağız.

SAĞLIK 14.05.2024, 03:10
1
Kloroben sprey fiyatı ne kadar? 2024 
Kloroben sprey, ağız ve boğaz ağrısı tedavisi için kullanılan önemli bir çözeltidir. Bu makalede, Kloroben spreyin kullanımına ilişkin bilgiler vereceğiz. Ayrıca, Kloroben spreyin ücreti ile ilgili bilgi aktaracağız.

Kloroben spreyin 2024 yılı itibarı ile ücreti 91.99 TL’dir. Bu ücret, ortalama olarak verilmiştir. Bu ilaç, reçeteli olarak satılmaktadır.

Kloroben sprey; ağız ve boğazda görülen enfeksiyonların ve ağrıların tedavisinde kullanılan, içeriğinde klorheksidin glukonat ve benzidamin HCI gibi etkin maddeler bulunan bir çözeltidir. Ferahlatıcı nane kokusu ve tatlımsı buruk tadı ile yeşil renkte gelir. Pompa aparatlı beyaz HDPE şişelerde paketlenmiş olarak sunulur.
Bu çözelti, klorheksidin glukonatın antimikrobiyal özellikleri ile mikropları öldürerek ya da çoğalmalarını durdurarak enfeksiyonların yayılmasını önler. İçeriğindeki benzidamin HCI ise ağrı ve inflamasyonu (iltihap) azaltarak lokal anestezik etki gösterir. Bu spreyin içeriğindeki etken maddeler ve yardımcı maddeler şu şekilde listelenmiştir:
Etkin madde:

Yardımcı maddeler:

Kloroben spreyin kullanım alanları oldukça geniştir:

Kloroben spreyi doğrudan boğazınıza veya inflamasyonlu (iltihaplı) bölgeye uygulamanız yeterlidir. Her uygulamada 5 ile 10 sprey kullanmanız önerilir. İhtiyaç halinde bu uygulamayı her 1,5 ila 3 saatte bir tekrarlayabilirsiniz.
Kloroben spreyin kullanımı oldukça basittir. Ürünü kullanmadan önce, ilk kez kullanılacak ise pompalama düğmesine birkaç kez basarak düzenli bir püskürtme elde edilmelidir. Ağız iyice açılarak, sprey burnu ağzın içine sokularak, ağız boşluğuna sıkılmalıdır. Bu işlem en az 5 defa farklı bölgelere tekrarlanmalıdır. Uygulama sonrasında, şişenin kutuya dik olarak yerleştirilmesi önerilir.
Ağız temizliği için alternatif olarak kullanılıyor ise, en az 1 dakika ağızda tutulmalıdır. Ürünü kullanmadan önce dişleri fırçalamak, klorheksidinin sebep olduğu renklenmeyi en aza indirmeye yardımcı olacaktır.
Kloroben spreyi kullanmadan önce dikkat etmeniz gereken bazı durumlar vardır. Eğer benzidamin ya da klorheksidine karşı aşırı duyarlılığınız varsa ya da spreyin içeriğinde bulunan diğer maddelere karşı alerjiniz var ise bu ürünü kullanmamalısınız. Ayrıca, hamileyseniz ya da emziriyorsanız, bu ürünü kullanmadan önce doktorunuza danışmalısınız.

Klrooben spreyin de diğer ilaçlar gibi olası yan etkileri bulunmaktadır. Bu yan etkiler, görülme sıklığına bağlı olarak şu şekilde kategorize edilmiştir:
Çok yaygın:

Yaygın:

Seyrek:

Çok seyrek:

Bilinmiyor:

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 30 Mayıs 2024
İmsak 03:33
Güneş 05:14
Öğle 12:41
İkindi 16:32
Akşam 19:58
Yatsı 21:33
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı