Kolombiya Cumhurbaşkanı Petro: Filistin bayrağına saygı duyulması gerekiyor!

Kolombiya Devlet Başkanı Gustavo Petro, bir grup öğrencinin Filistin bayrağı açtıkları gerekçesiyle üniversitenin konferans salonundan dışarı atılmasına sert tepki gösterdi. Petro, yaşananları "skandal" olarak nitelendirdi ve ifade özgürlüğünün ihlal edildiğini savundu.

DÜNYA 02.02.2024, 08:40
Kolombiya Cumhurbaşkanı Petro: Filistin bayrağına saygı duyulması gerekiyor!
Bir grup öğrencinin Filistin bayrağı açtığı için konferans salonundan atılmasının ifade özgürlüğüne sığmayacağını dile getirerek tepkisini gösteren Kolombiya Cumhurbaşkanı Gustavo Petro, "Bu hakların ihlal edilmesine karşı sessiz kalmayacağız" dedi
"DEVLET ÜNİVERSİTESİNDE SANSÜRÜN YERİ YOKTUR"
"Özgürlüğe" vurgu yapan Petro, sosyal medya platformu "x" üzerinden öğrencilerin Filistin bayrağı açtıkları anın görüntülerini paylaşarak şu idelerde bulundu:

Görüntülerde, Kolombiya Ulusal Üniversitesi Konferans Salonu'nda düzenlenen senfoni orkestrası konserinde bir grup öğrencinin büyük Filistin bayrağı açtığı görülüyor, ardından Filistin'e destek sloganları atıldığı anda güvenlik görevlilerinin öğrencilere müdahale ediyor.
Kolombiya Cumhurbaşkanı Petro, 20 Ekim'deki açıklamasında, Ramallah'ta büyükelçilik açacağını bildirmişti.

"Bizim Filistin Devleti ile diplomatik ilişkilerimiz var, diplomatik ilişki kurduğumuz tüm devletlerin bayrağı gibi onun bayrağına (Filistin) da saygı duyulması gerekiyor. Kolombiya, özgürlükler ve haklar ülkesidir. Devlet üniversitesinde sansürün yeri yoktur. Kültür ve özgürlük eş anlamlıdır." 

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 27 Şubat 2024
İmsak 05:47
Güneş 07:07
Öğle 12:57
İkindi 16:06
Akşam 18:37
Yatsı 19:51
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı