Konkordato süresi 2 ay uzatıldı: Ünlü çelik firması iflasın eşiğinde!

Otomotiv, tarım, endüstri, gıda ve enerji gibi kritik sektörlerde faaliyet gösteren birçok firma, ekonomik krizden olumsuz etkileniyor. Bu firmalardan biri de Konya merkezli Asman Çelik. Yüzlerce çalışanı ile geniş bir yelpazede üretim yapan Asman Çelik, konkordato ilan etmişti.

EKONOMİ 10.07.2024, 09:25
1
Konkordato süresi 2 ay uzatıldı: Ünlü çelik firması iflasın eşiğinde!
Otomotiv, tarım, endüstri, gıda ve enerji gibi sektörlerde faaliyet gösteren ve yüzlerce çalışanı ile Türkiye'nin önde gelen firmalarından biri olan Asman Çelik de ekonomik krizden etkilendi. Şirket, konkordato ilan etmişti ve mahkeme tarafından 2 ay ek süre verilmişti.
Bu ek süre dolmak üzereyken Asman Çelik'e 2 ay daha uzatma kararı çıktı.

Asman Çelik, ekonomik krizden etkilenen tek firma değil. Son zamanlarda, gıda, tekstil, inşaat gibi birçok sektörden dev firmalar da konkordato ilan etmek zorunda kaldı. Bu durum, Türkiye ekonomisinin ne kadar zor bir dönemden geçtiğini gözler önüne seriyor.

Peki, Asman Çelik bu 2 aylık ek sürede ne yapacak? Şirket, borçlarını yeniden yapılandırmak ve faaliyetlerini sürdürmek için bir plan hazırlamak zorunda. Bu planın içinde yeni yatırımlar, maliyetlerin düşürülmesi ve borçların ödenmesi gibi maddeler yer alabilir.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 16 Temmuz 2024
İmsak 03:43
Güneş 05:24
Öğle 12:50
İkindi 16:40
Akşam 20:05
Yatsı 21:39
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı