Konut ilanlarında değişiklik: O kişiler artık ilan veremeyecek!

Tüm Girişimci Emlak Müşavirleri Derneği (TÜGEM) Bolu İl Temsilcisi İlyas Özçelik, emlak sektöründe büyük bir değişikliğe neden olacak olan o kararı açıkladı. İşte detaylar..

GÜNDEM 07.09.2023, 09:45
1
Konut ilanlarında değişiklik: O kişiler artık ilan veremeyecek!
Tüm Girişimci Emlak Müşavirleri Derneği (TÜGEM) Bolu İl Temsilcisi İlyas Özçelik, emlak sektöründe önemli bir değişikliği açıkladı. Özçelik, emlak ilanlarına yetki belgesi olmayan ve mülk sahibi olmayan emlak ofislerinin erişiminin yasaklandığını duyurdu.
İlyas Özçelik, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, 5 Haziran 2018'de çıkan yönetmelikle emlak sektörünün önemli bir değişiklik yaşadığını ancak bazı sorunların çözülemediğini belirtti. Bu sorunların başında, yetkisiz kişilerin emlak ilanlarına erişimine izin verilmesi geldiğini vurguladı.
Özçelik, TÜGEM olarak bu sorunları yetkililere ilettiklerini ve sadece yetkilendirilmiş kişilerin veya kuruluşların ilan girebileceği bir düzenlemeyi talep ettiklerini söyledi. Üçüncü kişilerin ilan girebilmesinin sektörü olumsuz etkilediğini, vergi kaybına yol açtığını ve vatandaşları mağdur ettiğini ifade etti.
Yeni yönetmelik değişikliği ile artık yetkisi olmayan kişilerin emlak ilanı veremeyeceğini belirten Özçelik, bu düzenlemenin sektöre olumlu katkı sağlayacağını düşündüklerini söyledi.
Ayrıca, bu yeni düzenlemeye uymayan veya ihlal edenlerin cezalandırılacağını ifade eden Özçelik, mülk sahibi veya yetki belgesine sahip olmayan emlakçıların ilan başına 10 bin ila 100 bin TL arasında para cezası ile karşılaşacaklarını belirtti. Bu cezaların caydırıcı olacağını düşündüklerini vurguladı.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 01 Ekim 2023
İmsak 05:07
Güneş 06:26
Öğle 12:34
İkindi 15:54
Akşam 18:31
Yatsı 19:45
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı