Son Dakika

Konya’da TOKİ mağduriyeti!

Konya Ardıçlı TOKİ Evleri projesinde birçok hak sahibi evlerine kavuşmayı bekliyor ancak aylardır bitmiş durumda olan evler teslim edilmiyor. TOKİ Ardıçlı Evleri’nde şimdiye kadar 1, 2, 3 ve 6’ncı kısımlar teslim edildi ancak 4 ve 5’inci kısımlar tamamlanmış olmasına rağmen henüz hak sahiplerine teslim edilmedi.

EKONOMİ 19.08.2023, 06:55
2
Konya’da TOKİ mağduriyeti!
Millî Gazete olarak yetkililerle yaptığımız görüşmelerde konuya ilişkin bir resmi açıklama alamadık. Konuyu gazetemize değerlendiren Ardıçlı TOKİ Evleri mağdurları, evlerinin en kısa sürede teslim edilmesini istiyor.
Türkiye’nin çeşitli noktalarında yaşanan TOKİ mağduriyetlerinden birisi de Konya’da yaşanıyor. Proje teslim tarihinin 2023 Nisan ayı olduğu TOKİ Ardıçlı Evleri’nin bir bölümü henüz teslim edilmedi. Yüzlerce vatandaşın mağdur olduğu TOKİ Ardıçlı Evleri projesine ilişkin, Millî Gazete olarak yetkililerle yaptığımız görüşmelerde konuya ilişkin bir resmi açıklama alamadık. Dağ Mühendislik’in yüklenici firma olarak çalıştığı TOKİ Ardıçlı Evleri’nde şimdiye kadar 1, 2, 3 ve 6’ncı kısımlar teslim edildi ancak 4 ve 5’inci kısımlar tamamlanmış olmasına rağmen henüz hak sahiplerine teslim edilmedi. Ne TOKİ’den ne de Dağ Mühendislik’ten bir muhatap bulamayan hak sahipleri, yaşadıkları mağduriyeti anlattı.
Konuya ilişkin Millî Gazete’ye açıklamaya yapan TOKİ Ardıçlı Evleri hak sahiplerinden bir vatandaş, “Ardıçlı TOKİ Evleri’nde hakkımız olan evler bize aylardır verilmiyor. Aynı projenin belli kısımlarını teslim ettiler ama biz halen hakkımız olan evi alamadık. Ne TOKİ’den ne de Dağ Mühendislik'ten bir muhatap bulamıyoruz. Ocak ayında teslim edilmesi gereken evler henüz bize teslim edilmedi. Projenin içinde bazı kısımlar Nisan ayında teslim edildi. Bizim hak sahibi olduğumuz konutlar da bitmiş durumda ama henüz teslim edilmedi. Konuyla ilgili projede çalışan ustalarla konuştuk. O ustalar iskânla ilgili bazı sorunların olduğunu söyledi. En kısa sürede evlerimize kavuşmak istiyoruz. Biz evlerimizin teslim edilmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı. 

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 27 Şubat 2024
İmsak 05:48
Güneş 07:08
Öğle 12:57
İkindi 16:05
Akşam 18:36
Yatsı 19:50
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı