Kübra Par özür diledi! "Eğer haksızlık olarak algılandıysa.."

Televizyon sunucusu Kübra Par, Özgür Özel'in gittiği dinletinin ardından ünlü soprano Pervin Chakar'ın elini öpmesiyle ilgili yaptığı yorum için, "Eğer haksızlık olarak algılandıysa özür diliyorum" dedi

GÜNDEM 27.11.2023, 10:25
2
Kübra Par özür diledi!
Kübra Par, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in, Kadıköy Süreyya Operası'nda soprano Pervin Chakar'ı izlediği performans sonrası elini öpmesiyle ilgili yaptığı yorumlarla ilgili olarak tekrar açıklama yaptı.
Canlı yayında yaptığı yorumların, Chakar'ın Kürt kökenli olmasıyla hiçbir ilgisi olmadığını belirten Par, "Eğer kırıcı olarak algılandıysa özür diliyorum" şeklinde konuştu. Şunları ifade etti:

Önceden yaptığı değerlendirmede, Özgür Özel'i, Chakar'ın elini öpmesi konusunda 'kendi görüşünü dile getirmek istediğini' belirten Par, Chakar'ın daha çok 'Kürt kimliği üzerinden yaptığı açıklamalarla dikkat çektiğini' öne sürmüş ve şunları dile getirmişti:

"Dün de Fazıl Say ve çeşitli güvendiğim opera sanatçılarıyla konuştum. O günde yorumumu onlarla konuşarak yapmıştım. Fakat anlıyorum ki yorumum hem bir kırgınlığa yol açmış hem de kastını aşmış. Yaptığım yorumum Sayın Chakar'ın Kürt olması ya da etnik kimliğiyle kesinlikle bir ilgisi yoktu yaptığım yorumun. Eğer böyle bir yanlış anlaşılmaya neden olduysam açıklıkla özür dilediğimi belirtmek isterim. Yorumumun kendisinin etnik kimliğiyle bir ilgisi yoktu. Yayıncılık ilkeleri gereği bir gazeteci olarak söylemek isterim. Eğer haksızlık olarak algılandıysa özür diliyorum."
"Hayır biz de adını bu vesileyle duyduk. Aslında bu kadar başarılı bir sanatçı olsaydı muhakkak duyardık. Hem İstanbul'da hem Ankara'da bizim Opera- Bale Genel Müdürlüğümüz kendisini muhakkak kadroya almak isterdi. Ama daha çok Kürt kimliği üzerinden yaptığı açıklamalarla gündeme gelmiş. Bunun üzerinden dünyada çeşitli operalara etkinliklere katılmış bir isim. Ancak sanatıyla dünya çapında başarılar elde ederek, klasik müzik otoriteleri tarafından dünyaca ünlü soprano olarak kabul edilmiş biri değil. Ben bundan hareketle Özgür Özel'i naçizane eleştirmek istiyorum."

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 27 Şubat 2024
İmsak 05:47
Güneş 07:07
Öğle 12:57
İkindi 16:06
Akşam 18:37
Yatsı 19:51
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı