Kulis: Erdoğan ile Bahçeli'den yerel seçim pazarlığı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi Ankara'daki evinde ziyaret etti. 50 dakika süren sürpriz buluşma kulisleri de hareketlendirirken, yerel seçim ekseninde geçen görüşmeden yerel yönetimlere dönük iş birliği modeli üzerinde çalışılması kararı çıkabileceği iddia ediliyor.

SİYASET 30.08.2023, 08:05
Kulis: Erdoğan ile Bahçeli'den yerel seçim pazarlığı!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milliyetçi Hareket Partisi ( MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile dün saat 14.00'te sürpriz bir şekilde bir araya geldi. Söz konusu görüşme yaklaşık 50 dakika sürerken, Ankara kulislerine düşen ilk bilgilere göre iki liderin yerel seçim ekseninde geçen görüşmesinden, yerel yönetimlere dönük iş birliği modeli üzerinde çalışılması kararı çıktı.
Konuyla ilgili olarak yerel seçimlere dikkat çeken CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova, görüşmenin iki parti arasındaki iş birliği açısından önemli olduğunu belirtti. Yerel seçimlerde belediye meclislerinde Cumhur İttifakı'nın çoğunluğunu sağlama stratejisinin tartışılabileceğini ifade eden Canova, "Ortak çalışmanın bugünden itibaren başlayacağını söyleyebilirim" dedi.
Canova ayrıca, görüşme sonrasında yerel yönetimlere dönük iş birliği modeli üzerinde çalışılması kararı çıkabileceğini belirtti. Bu çerçevede iki parti kurmaylarına talimat verilmesi ve görevlendirmelerin yapılmasının beklendiğini söyledi. Büyükşehirlerde belediye başkan adaylarının belirlenmesi ve ilçelerde iş birliği stratejisinin uygulanmasıyla Cumhur İttifakı'nın meclis çoğunluğunu sağlama amacının güdülebileceğini vurguladı.
MHP'nin büyükşehirlerdeki durumuna da değinen Canova, Adana, Mersin ve Antalya gibi illerde belediye başkanlıklarının MHP'ye bırakılabileceğini ifade etti.
Ayrıca, 51 ilde iş birliği kapsamının genişlemesi ihtimalinin olduğunu dile getirdi. Yerel seçimlerde iş birliği stratejisinin daha etkin hale getirilmesi ve aday adaylarının netleşmesiyle ilgili beklentilerini paylaştı.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 02 Ekim 2023
İmsak 05:08
Güneş 06:27
Öğle 12:33
İkindi 15:53
Akşam 18:29
Yatsı 19:43
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı