Kulisler hareketlendi: Mansur Yavaş aday mı oluyor!

Genel seçimler sonrası dağılan Millet İttifakı'nın iki üyesi CHP ve İyi Parti arasındaki yerel seçim tartışmaları devam ederken, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın yeniden adaylık sözleri muhalefet kulislerini hareketlendirdi

SİYASET 01.09.2023, 10:30
Kulisler hareketlendi: Mansur Yavaş aday mı oluyor!
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Mart ayındaki seçimlerde yeniden aday olmak istediğini açıkladı.
Yavaş açıklamasında "Nasip olursa herkesin belediye başkanı olmaya devam etmek istiyorum. Bu dönemde olduğu gibi yeni dönemde de bir devlet adamına yakışır şekilde rozetsiz başkanlık yapmaya devam edeceğim. Bizim siyasi tartışmalarla kaybedecek vaktimiz yok. Ankara'da 25 yıl yaşanan travmayı tekrar yaşatmaya da hakkımız yok" ifadelerini kullandı.
CHP Genel Merkez yönetimi tarafından da değerlendirilen Yavaş'ın sözleri, parti içindeki tartışmalara da ışık tuttu. Öyle ki bir parti yöneticisi, Yavaş'ın "bağımsız adaylığı" kastetmediğini açıkladı.
CHP'li yönetici, "Yavaş'ın bağımsız girmesi zor bir seçenek. Kendisi parti içi iktidar mücadelelerine taraf olmadığını hatırlatıyor ve başkanlık görevi dışında bir icraatinin olmayacağını dile getiriyor. 'Bana oy veren, vermeyen herkesin başkanıyım' diyor. Kendisi Ankara siyasetine çok hakimdir. Pusulada altı oku görmediği için kendisine oy vermeyecek yüz binlerce insan var ve o da bu durumun farkında" dedi.
CHP'nin Ankara milletvekilleri de genel merkez yönetimi ile aynı görüşte. Bir milletvekili, "Yavaş, sıcak siyasetin bir parçası olmadığını ifade ediyor. Ayrıca, herkesin belediye başkanı olduğunu vurguluyor. CHP ile İyi Parti'nin yeniden ittifak yapması için zorlayıcı bir güç olmaya çalışıyor" şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 02 Ekim 2023
İmsak 05:08
Güneş 06:27
Öğle 12:33
İkindi 15:53
Akşam 18:29
Yatsı 19:43
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı