Kurdaş'tan Aksa Tufanı yorumu: Coğrafyada yeni bir sayfa açıldı, İsrail artık hiç rahat olmayacak

Millî Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş, Filistin'de Hamas'ın terör örgütü Siyonist İsrail unsurlarına yönelik başlattığı Aksa Tufanı ile ilgili önemli mesajlar verdi.

GÜNDEM 10.10.2023, 21:10
Kurdaş'tan Aksa Tufanı yorumu: Coğrafyada yeni bir sayfa açıldı, İsrail artık hiç rahat olmayacak
Millî Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş, TV5'te 'Buyurun Başlıyoruz' programında Filistin'de Hamas'ın terör örgütü Siyonist İsrail unsurlarına yönelik başlattığı Aksa Tufanı ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
Aksa Tufanı harekatının bir bağımsızlık ve ayağa kalkış operasyonu olduğunu dile getiren Kurdaş, operasyonun işgal altındaki Filistin topraklarının Yahudi teröristlerden alınmak üzere başlatıldığını dile getirdi.
Hamas'ın yürüttüğü operasyonun Siyonist İsrail ile ilgili ezberleri bozduğunu da dile getiren Kurdaş, "Aksa Tufanı, İsrail ile ilgili ne kadar ezber varsa pozitif birtakım yüklemeler varsa onların tamamını yerle bir etmiştir. İsrail'in yenilecek bir terör devleti olmadığını gösterenlere eğer mazlumlar ayağa kalktığı takdirde zalimin sığınak aradığını bize gösteren bir süreci yaşadık ve yaşıyoruz" dedi.
İşte Kurdaş'ın açıklamaları şu şekilde:
"Coğrafyada Filistin'de yeni bir sayfa açıldı. Bir defa bunun adını koyalım. Bu bir ayağa kalkıştır, bağımsızlık mücadelesidir, Aksa Tufanı harekatı ile bu noktada yeni bir aşamaya geçilmiştir. Bütün Müslümanları heyecanlandırması gereken, bütün inananların sevindirmesi gereken, 'ben mazlumlarla birlikteyim' diye kim varsa onların yüzünü güldürmesi gereken bir süreç yaşadık. Dünyadaki bazı çevrelere baktığımızda Hamas'ın yürüttüğü Aksa Tufanı harekatını terör eylemi gibi tanımlamaya ya da Hamas'ın İsrail'e sızması gibi göstermeye çalışılan veya da Hamas saldırıları diye televizyon ekranlarında ifade etmeye çalıştıklarını maalesef gördük. Tekrar ifade edelim ki Aksa Tufanı bir bağımsızlık mücadelesinin şanlı bir sayfasıdır. Artık hiçbir şey Filistin coğrafyasında eskisi gibi olmayacaktır. İsrail bugüne kadar rahat değildi bugünden sonrada hiç rahat olmayacaktır. Çünkü yeni bir sayfa açılmıştır ve Aksa Tufanı İsrail ile ilgili ne kadar ezber varsa pozitif birtakım yüklemeler varsa onların tamamını yerle bir etmiştir. İsrail'in yenilecek bir terör devleti olmadığını gösterenlere eğer mazlumlar ayağa kalktığı takdirde zalimin sığınak aradığını gösteren bir süreç yaşıyoruz. Ben doğrusu bu süreçte sevinenlerdenim, heyecanlananlardanım, umutlananlardanım. Bu meseleyi ve operasyonu bir terör saldırısı ya da Hamas'ın, Filistinlilerin sızması gibi ifadelerle asla tanımlamam ve bunu kendime izah edemem. Düşünebiliyor musunuz bir halk düşünün, o halkın ülkesi şehirleri işgal edilmiş ve o halk kendi ülkesine ve şehirlerine girmek istiyor. Bunun adı bu bakımdan sızma da olamaz başka bir şey de olamaz. Birçok yönüyle tartışılması gereken bir konudur. Bu noktada sevincimi dile getirirken Aksa Tufanı sivilleri katletmnek için için değil; zulmedilmekte olan bir halkın bağımsızlık mücadelesidir."

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 07 Aralık 2023
İmsak 06:05
Güneş 07:31
Öğle 12:35
İkindi 15:08
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı