Küresel Çözüm Platformu Dünya Yiyecek Fuarında

Küresel Çözüm Platformu Başkanı Hakan Berktaş ve Platform üyesi Uğur Arslan, Dünya Yiyecek Fuarına katılarak sektör aktörleriyle ortak projelerde buluşabilme üzerine istişarelerde bulundu

GÜNDEM 07.09.2023, 10:45
1
Küresel Çözüm Platformu Dünya Yiyecek Fuarında
Küresel Çözüm Platformu TÜYAP’ta düzenlenen Dünya Yiyecek Fuarına Katıldı. Küresel Çözüm Platformu Genel Başkanı Hakan Berktaş ve Platform üyesi Uğur Arslan, Türkiye’nin her bölgesinden farklı yiyecek sektörlerinde üretim yapan firmaları ziyaret ederek platformlarıyla nasıl bir organizasyon yapabilecekleri noktasında istişarelerde bulundular.
Küresel Çözüm Platformu Başkanı Hakan Berktaş, fuarda bir çok firmanın standını ziyaret ettiklerini belirterek, “Küresel Çözüm Platformu proje odaklı bir platformdur. Öncelikle dünyadaki tüm Türk derneklerini bir çatı altında toplayarak onların üretecekleri enerji ve sinerjiden ülkemiz ekonomisi için katma değer üretme amacında olan platformumuz bu çerçevede ülkemizde her türlü çalışmayı yapmaya başlamıştır. TÜYAP’daki Dünya Yiyecek Fuarı’na katılma amacımız da budur. Küresel Çözüm Platformu olarak ülkemizde üretim yapan binlerce yiyecek firmasının da katıldığı bu fuarda bünyemizde oluşturduğumuz yabancılar platformu ve işadamları platformu ortaklığı ile ülkemizde üretilen ürünlerimizi ihraç etmek için görüşmelerde bulunduk. Küresel Çözüm Platformu olarak istiyoruz ki ürünlerimizi sadece Türkler satmasın bizimle yaşayan yabancılarda satsın, ülkemiz adına katma değer üretilsin. Türkiye’nin ekonomisine gastronomi alanında marka ürünlerle damga vurabilelim” dedi.
Türkiye’nin dünyada gastronomi alanında en önemli mutfaklarından biri olduğunun altını çizen Hakan Berktaş “Bu çerçevede ülkemizde üretim yapan ve dünya ülkelerine ihracat yapma kapasitesi bulunan firmaların ticaret bağlantıları kurmalarını çok önemsiyoruz. Bunu sağlayabilmek için Küresel Çözüm Platformu paydaşlarımız olarak bu firmalarla dünya ticareti arasında bir köprü olmaya hazırız” açıklamasını yaptı.
 

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 01 Ekim 2023
İmsak 05:07
Güneş 06:26
Öğle 12:34
İkindi 15:54
Akşam 18:31
Yatsı 19:45
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı