Küresel Çözüm Platformu projeleriyle göz kamaştırıyor

Dünyadaki tüm Türk derneklerini bir araya getirmek, ortaya çıkacak enerji ve sinerjiden ülkemiz ekonomisi adına katma değer üretmek amacıyla yola çıkan Küresel Çözüm Platformu birbirinden nitelikli projeleriyle göz kamaştırıyor

GÜNDEM 08.09.2023, 11:45
2
Küresel Çözüm Platformu projeleriyle göz kamaştırıyor
Kuruldukları günden itibaren ülkemiz adına nitelikli projelere imza atabilmek için çabaladıklarını kaydeden Küresel Çözüm Platformu Başkanı Hakan Berktaş, “Ortaya koyduğumuz proje ve projeksiyonlar artık meyvesini vermeye de başladı. Farklı ülkelerden platformumuza üye olan derneklerden ürün siparişleri almaya başladık, ticaret köprüleri oluşturmaya başladık. Küresel Çözüm Platformu olarak kısa sürede bu aşamaya gelmiş olmaktan gururluyuz. Çabalarımız Türkiye’nin kırılgan ekonomisine katkıda bulunabilmek için en üst düzeyde sürmeye devam edecektir” diye konuştu.
Geçtiğimiz günlerde Platform üyesi Uğur Arslan ile birlikte Dünya Yiyecek Fuarına katıldıklarını, Türkiye’nin her bölgesinden farklı yiyecek sektörlerinde üretim yapan firmaları ziyaret ederek platformlarıyla nasıl bir organizasyon yapabilecekleri noktasında istişarelerde bulunduklarını ifade eden Hakan Berktaş, “Fuarda bir çok firmanın standını ziyaret ettik. Küresel Çözüm Platformu proje odaklı bir platformdur. Öncelikle dünyadaki tüm Türk derneklerini bir çatı altında toplayarak onların üretecekleri enerji ve sinerjiden ülkemiz ekonomisi için katma değer üretme amacında olan platformumuz bu çerçevede ülkemizde her türlü çalışmayı yapmaya başlamıştır. TÜYAP’daki Dünya Yiyecek Fuarı’na katılma amacımız da budur. Küresel Çözüm Platformu olarak ülkemizde üretim yapan binlerce yiyecek firmasının da katıldığı bu fuarda bünyemizde oluşturduğumuz yabancılar platformu ve işadamları platformu ortaklığı ile ülkemizde üretilen ürünlerimizi ihraç etmek için görüşmelerde bulunduk. Küresel Çözüm Platformu olarak istiyoruz ki ürünlerimizi sadece Türkler satmasın bizimle yaşayan yabancılarda satsın, ülkemiz adına katma değer üretilsin. Türkiye’nin ekonomisine gastronomi alanında marka ürünlerle damga vurabilelim” dedi.. Türkiye’nin dünyada gastronomi alanında en önemli mutfaklarından biri olduğunun altını çizen Hakan Berktaş “Bu çerçevede ülkemizde üretim yapan ve dünya ülkelerine ihracat yapma kapasitesi bulunan firmaların ticaret bağlantıları kurmalarını çok önemsiyoruz. Bunu sağlayabilmek için Küresel Çözüm Platformu paydaşlarımız olarak bu firmalarla dünya ticareti arasında bir köprü olmaya hazırız” açıklamasını yaptı.
Berktaş şöyle devam etti: “ Küresel Çözüm Platformu Engellilerin daha çok hayata katılması için sağlam kafa sağlam vücutta bulunur ilkesi gereğince platformumuz bünyesindeki Spor Kulüpleri Federasyonu, Özel Eğitim Dernekleri Federasyonu, Büyükçekmece Engelliler Derneği ile engelli çocukların ve gençlerin gerek uzak doğu sporları yapması gerekse takım oyunları yapması için düğmeye bastılar. Engellilerin ve ailelerin bu sporlara yönlendirilmesi için projeler hazırlamaktayız. Bu konularda gerekli organizasyonlara ve yazışmalara başlayacağız” Küresel Çözüm Platformu’nun bu organizasyonlarında ve projelerinde Spor kulüpleri Federasyonu Başkanı Tahsin Koç, Özel eğitim Marmara Dernekleri Federasyonu Başkanı Mustafa Güler ile birlikte çalışma konusunda karara vardıklarını belirten Berktaş, “ Küresel Çözüm Platformu olarak bünyelerinde spor organizasyonları yapan belediyelerimizi ziyaret edip, ortaklaşa organizasyonlar yapma konusunda da istişarelerde bulunacağız. Platform üyelerimiz bu çerçevede hazırlıklarını sürdürmeye devam etmektedirler. Biz de öncelikle İstanbul’da projelerimize katkıda bulunacak, bu projelere destek verebilecek belediyelerle organizasyonlarımızı görüşeceğiz” ifadelerini kullandı.
 

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 25 Eylül 2023
İmsak 05:02
Güneş 06:21
Öğle 12:36
İkindi 16:00
Akşam 18:40
Yatsı 19:54
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı