Kuzey Kore lideri Kim'den Rusya mesajı!

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, Rusya ziyaretinin ardından düzenlenen politbüro toplantısında, Rusya ile ilişkilerin daha da güçlendirilmesi gerektiğini belirtti.

DÜNYA 22.09.2023, 12:35
1
Kuzey Kore lideri Kim'den Rusya mesajı!
Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, Rusya ziyaretinin ardından katıldığı politbüro toplantısında, Rusya ile ilişkilerin daha da güçlendirilmesi gerektiğini ifade etti.
Kuzey Kore Merkezi Haber Ajansı (KCNA) tarafından bildirildiğine göre, Kim'in liderliğindeki Kore İşçi Partisi'nin 16. politbüro toplantısı 20 Eylül'de gerçekleştirildi.
Toplantıda, Kim'in Rusya ziyaretinin sonuçları hakkında detaylı bir rapor sunuldu.
Raporda, Kim'in, Putin'in daveti üzerine 12-17 Eylül tarihlerinde Rusya'nın çeşitli bölgelerini ziyaret ettiği bildirilerek, son ziyaretin Kuzey Kore-Rusya ilişkilerini "yeni çağın gereklerine uygun olarak yeni bir stratejik düzeye" taşıdığı aktarıldı.

Söz konusu ziyaretin ayrıca dünyanın jeopolitik durumunda "köklü bir değişiklik" getirdiği kaydedilen raporda, Kim'in Kuzey Kore-Rusya ilişkilerinin geliştirilmesine yönelik uzun vadeli planları yer aldı.
Kim, politbüro toplantısında, Rusya ile "iyi komşuluk ve işbirliği bağlarının daha da güçlendirilmesi, ikili ilişkilerin tüm alanlarda daha da etkinleştirilmesi ve ziyarette elde edilen başarıların pekiştirilmesi için" adımlar atılması gerektiğini vurguladı.
Öte yandan, söz konusu adımların ne olacağına dair bilgi verilmedi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 07 Aralık 2023
İmsak 06:05
Güneş 07:31
Öğle 12:35
İkindi 15:08
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı