Levopront şurup fiyatı ne kadar? 2024

Levopront şurup, öksürük şikayetinin tedavisi için kullanılan bir ilaçtır. Bu yazıda, Levopront şurubun içeriğinden ve detaylarından bahsedecek, 2024 fiyatı ile ilgili bilgi vereceğiz.

SAĞLIK 12.05.2024, 05:40
2
Levopront şurup fiyatı ne kadar? 2024
Levopront şurup, öksürük belirtisini hafifletmek için kullanılan bir ilaçtır. Levodropropizin etken maddesi ile bu şurup, kuru öksürük şikayetini önler. Bu yazıda, Levopront şurup ile ilgili detaylı bilgiler aktaracağız.

150 mL’lik şişelerde satışa sunulan Levopront şurup, ortalama 39,41 TL’den satışa sunulmaktadır.

Levopront şurup, öksürük semptomlarını hafifletmek için tasarlanmış bir şuruptur. Her bir 150 mL’lik şişede, kullanımı kolaylaştıran 5 mL’lik işaretli ölçek bulunmaktadır. Ana etken madde olarak “levodropropizin” içerir. Bu şurup, çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan kuru öksürük şikayetlerinin giderilmesinde kullanılır. Levopront şurubun içeriğinde şu maddeler yer almaktadır:
Etken madde:

Levopront şurubun asıl amacı öksürüğü hafifletmektir, bu nedenle öksürüğü gidermek için kullanılır. Üst solunum yolu enfeksiyonlarına bağlı olarak ortaya çıkan öksürük semptomlarını azaltmak için kullanılır. Aynı zamanda, balgam söktürücü etkisi de bulunmaktadır. Bu özellikleri sayesinde Levopront, öksürük rahatsızlığı ile mücadele edenler için önemli bir destek sağlar.

Doktorunuz başka bir doz tavsiye etmediği sürece, yetişkinler günde 3 kez, en az 6 saat ara ile, 10 ml (60 mg) şurubu (2 ölçek) kullanmalıdır.
İlacın kullanımı, öksürük geçene dek ya da doktorun önerdiği şekilde, maksimum 7 gün boyunca devam etmelidir. Belirtiler bu süre içinde geçmez ise, ilacın kullanımına ara verilmeli ve bir doktora danışılmalıdır.
Levopront şurubun besinler ile birlikte alınmasının emilim üzerinde herhangi bir etkisi olmadığı bilinmektedir; ancak ilacın yemeklerden önce ya da sonra alınması önerilir. Levopront şurup, ağız yolu ile kullanılmalıdır. Şurubun dozunu ölçmek için ölçek kaşığı kullanılmalıdır.

Levopront şurubu kullanmamanız gereken durumlar ise şöyledir:

Levopront şurubu, aşağıdaki durumlar varlığında ise dikkatli bir şekilde kullanınız:

Levopront şurubun olası yan etkileri şu şekildedir:

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 21 Mayıs 2024
İmsak 03:41
Güneş 05:19
Öğle 12:40
İkindi 16:30
Akşam 19:52
Yatsı 21:23
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı