Lütfi Elvan Kalyon Holding’te göreve geldi! Adı geçen Mehmet Şimşek de yalanladı

Eski Bakan Lütfi Elvan'ın Kalyon Holding'te üst düzey göreve getirilmesinin ardından Mehmet Şimşek'in de önceden Kalyon Holding'te görev aldığı iddia edildi. Peki, gerçekten Mehmet Şimşek Kalyon Holding'te çalıştı mı? işte gerçek...

GÜNDEM 26.09.2023, 23:30
Lütfi Elvan Kalyon Holding’te göreve geldi! Adı geçen Mehmet Şimşek de yalanladı
AK Parti iktidarlarında devletten en çok dev kamu ihaleleri alan sayılı şirketlerden olan Kalyon Holding’te Hazine ve Maliye Eski Bakanı Lütfi Elvan’a üst düzey görev verdi. Elvan, Kalyon Holding’te Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yapacak. Elvan’ın bu görev için İstanbul’a taşındı.
Lütfi Elvan’ın Kalyon Holding’de göreve başlayacak olması gündeme gelirken Elvan’dan önce bu görevi mevcutta Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in de Kalyon Holding’te üst düzey görevde bulunduğu iddia edilmişti. Ancak söz konusu iddia bakanlık tarafından kesin dille yalanlandı.

Kalyon Holding’in Lütfi Elvan’a yeni görev verildiğine dair kamuoyuna yaptığı açıklamayı “özel” olarak pazarlayan OdaTV söz konusu gelişmeyi “Mehmet Şimşek gitti Lütfi Elvan geldi” başlığıyla okuyucularına duyurdu. Soner Yalçın Oda TV’si söz konusu haberinde “Elvan'dan önce ise şu anki Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Kalyon Holding’te resmi olmayan bir görevle dışarıdan danışmanlık vermişti.” ifadelerini kullandı. 

Ancak Hazine ve Maliye Bakanlığı haberin ‘Mehmet Şimşek’le ilgili olan kısmını kesin dille yalandı. Bakanlık açıklamasında, “Oda TV internet sitesinde akşam üzeri yayınlanan “Mehmet Şimşek gitti Lütfi Elvan geldi” başlıklı haberin Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Mehmet Şimşek ile ilgili kısmı gerçeği yansıtmamaktadır. Hazine ve Maliye Bakanımız Mehmet Şimşek hiçbir zaman Kalyon Holding’te çalışmamıştır.” denildi.

Yalanlama- 26.09.2023 pic.twitter.com/2SLTaTfHuu
— T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı (@HMBakanligi) September 26, 2023

Yalanlama- 26.09.2023 pic.twitter.com/2SLTaTfHuu — T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı (@HMBakanligi) September 26, 2023

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 05 Aralık 2023
İmsak 06:04
Güneş 07:29
Öğle 12:34
İkindi 15:07
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı