Mağduriyetlerini duyurmak için seslendiler, gözaltına alındılar

Staj ve Çıraklık Sigortası Mağdurları Federasyonu Genel Başkanı Murat Bal, mağduriyetin yeni olmadığının altını çizerek, “Staj ve çıraklık mağdurları sadece seslerini duyurmak istediler. Ancak gözaltına alındılar. Mağduriyetimizin sona ermesini talep ediyoruz” dedi.

GÜNDEM 19.03.2024, 04:35
2
Mağduriyetlerini duyurmak için seslendiler, gözaltına alındılar
Yerel seçimler öncesinde mağdurlar, mağduriyetlerinin çözülmesi için her fırsatta sorunlarına ilişkin çağrılarını seçim meydanlarında sürdürüyor. Konya’da düzenlenen mitinge giden staj ve çıraklık sigortası mağdurlarının, miting başlamadan gözaltına alındıkları belirtilmişti. Antalya'dan Konya'ya giden staj ve çıraklık mağdurları ise mitingde, "Çırağa müjde" sloganları attı. Erdoğan, mağdurlara, "Arkadaşlar çırağa müjde olmaz. Kalfaya, ustaya müjde olur, bu tür adımlar yanlış adımlar" diye seslendi.

Mağdurlara ilişkin açıklamalarda bulunan Staj ve Çıraklık Sigortası Mağdurları Federasyonu Genel Başkanı Murat Bal, Konya’da dernek üyelerinin de sahada olduğunu belirterek, “Bu kişiler mitingde attığı sloganlardan dolayı daha sonra polis merkezine götürüldü. Öte yandan Sayın Cumhurbaşkanı’nın konuşması esnasında miting alanında bulunan mağdurlar tek tek ayıklanarak onlar da gözaltına alındılar. Tek amaçları; ‘Çırağa Müjde’ sloganı ile seslerini duyurmaya çalışan staj ve çıraklık mağdurlarının gözaltı işlemleri şaşkınlıkla izlendi” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçmişte söylediği, “Hiç çekinmeyin, yüzümüze hakikatleri haykırın. Haykırın ki hatamızı görüp kendimizi düzeltelim” sözünü hatırlatan Bal, “Mağdur kitlenin 21’inci yüzyılda kendilerini en demokratik yöntemler ile ifade etmeye çalışıyor. Vatan ve milletine bağlılığı hususunda şüphe olmayan ülkenin üreten gücü staj ve çıraklık mağdurları adına yapılan uygulamayı kınıyoruz. Çocukluk haklarını talep eden bu kitlenin başından taçlanması gerekirken neredeyse koluna kelepçe takıldı. Bu dava bugün bitmedi. Yarın tüm yasal hakları ile yüce Türk milleti önünde tekrar başlayacak” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 16 Nisan 2024
İmsak 04:31
Güneş 05:56
Öğle 12:43
İkindi 16:24
Akşam 19:21
Yatsı 20:41
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı