Son Dakika

Mansur Yavaş imzaladı! ABB Afet Müdahale Planı hazırladı

STK'ler, arama kurtarma dernekleri, akademisyenler, gönüllülerle yapılan çalışmalar ve çalıştaylar sonucunda hazırlanan plan, Başkan Yavaş tarafından imzalandı

GÜNDEM 18.11.2023, 12:55
Mansur Yavaş imzaladı! ABB Afet Müdahale Planı hazırladı
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, STK'ler, arama kurtarma dernekleri, akademisyenler, gönüllülerle yapılan çalışmalar ve çalıştaylar sonucunda hazırlanan Afet Müdahale Planı'nı imzaladı.
Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, olası afetlere karşı etkili müdahalede bulunmak, kaynakları en etkin şekilde kullanmak ve kenti güvenli yarınlarla buluşturmak adına ulusal ve uluslararası belgelerin rehberliğinde "Ankara Büyükşehir Belediyesi Afet Müdahale Planı" hazırlandı.
Başkan Yavaş tarafından imzalanan plan, öncelikle kent genelinde ve ülkede yaşanabilecek her türlü afet ve acil durumlara müdahalede görev alacak ana destek çözüm ortakları ve koordinasyonu sağlamak amacıyla birimlerin uygulama alanlarını kapsıyor.
Plan, Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP), İl Afet Müdahale Planı, İl Risk Azaltma Planı (İRAP) ve 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremde elde edilen teknik veriler esas alınarak hazırlandı.
Planda, Büyükşehir Belediyesinin ilgili tüm birimleri afet mücadelesine dahil edilirken afet anında nasıl müdahalede bulunulacağı, araç ve envanter durumu, personel görevleri ve müdahale tanımları da yer alıyor.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 07 Aralık 2023
İmsak 06:05
Güneş 07:31
Öğle 12:35
İkindi 15:08
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı