Son Dakika

Marmaris’i geleceğe taşıyoruz

Prestij projeler ve her alanda yapılan çalışmalarla Marmaris’i geleceğe taşıdıklarını söyleyen Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, “Marmaris'i daha modern ve her türlü ihtiyaca cevap verebilen bir kent haline getirmek için aralıksız çalışıyoruz” dedi.

AİLE 29.10.2023, 04:35
3
Marmaris’i geleceğe taşıyoruz
Tarihi bin yıllar öncesine dayanan ve birçok uygarlığa ev sahipliği yapan Marmaris; Türkiye’nin en gözde ilçelerinden birisi… Marmaris Belediyesi de ‘Cumhuriyetin kalesi Marmaris’i muasır medeniyetler seviyesine çıkarabilmek amacıyla çalışmaya devam ediyor. Göreve geldiği günden beri Marmaris’e vizyon katacak, geleceğe taşıyacak projeleri hayata geçiren Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, “Cumhuriyetimize ve Atatürk’e layık olmak için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.


“31 Mart 2019’dan beri şehrimize kalıcı çözümler sunan ve gelecek yılları da kapsayan yatırımlar yapıyoruz. Marmaris'i daha modern ve her türlü ihtiyaca cevap verebilen bir kent haline getirmek için aralıksız çalışıyoruz” ifadesini kullanan Oktay, “4 buçuk yıllık dönemde Marmarislilere daha modern bir kent sunabilmek için pek çok proje hayata geçirdik. Kent yaşayanları daha rahat nefes alsın diye yeşil alanlar, çocuklar daha mutlu olsun diye yeni parklar yaptık. Yollara daha modern bir görünüm kazandırırken, trafiği rahatlatacak çalışmalar yaptık” açıklamasını yaptı.

Sosyal belediyecilik anlayışıyla hareket ettiklerini söyleyen Oktay, “Sosyal belediyeciliği aktif olarak yaşatan belediyemiz zor günlerinde vatandaşlarımızın yardımına koşuyor, her türlü ihtiyacını gideriyor. Bedensel ve görme engelli vatandaşlarımız için engelsiz plajlar, hissedilebilir yüzeyli kaldırımlar yapılıyor. Öte yandan Halk Kart kanalıyla dar gelirli ailelerimiz için ‘alan elin veren eli görmediği’ desteklerimiz devam ediyor. İlçemizin iki noktasında açtığımız Halk Ekmek büfesi ve Halk Kafeler ile ucuz ve kaliteli hizmeti vatandaşlarımızla buluşturuyor; Halk Market açmak için de çalışmalarımızı sürdürüyoruz” ifadesini kullandı.

Türkiye’nin en önemli turizm destinasyonlarından biri olan Marmaris’te bu alanda da yoğun çalışmalar yaptıklarını ifade eden Oktay, “Marmaris'in turizm çeşitliliğini ve pazar payını artırmak amacıyla 4 yıldan beri ilçemizdeki turizm bileşenleriyle birlikte birçok önemli çalışmaya imza attık. Özellikle kış ve kültür turizmi açısından önemli potansiyeli olan ülkelerle ilişkileri güçlendirmek adına yaptığımız çalışmaları hızlandırıyoruz” açıklamasını yaptı.

Yeni belediye Hizmet Binası, Kapalı Çarşı Ticarethane, İçmeler Misafirhane-Ticarethane, Ulusal Egemenlik Caddesi Kültür Merkezi-Kapalı Otopark ve Kordon Caddesi Yer Altı Otoparkı projeleriyle Marmaris’e prestij katacaklarını ifade eden Belediye Başkanı Oktay, “Cumhuriyet’in 100. yılına yakışır şekilde halkımızın yaşam kalitesini yükseltmek, Marmaris’imize geleceğe taşımak, için ilk günkü azmimiz ve kararlılığımızla çalışmaya devam edeceğiz” diyerek sözlerini bitirdi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 01 Aralık 2023
İmsak 06:01
Güneş 07:26
Öğle 12:32
İkindi 15:08
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı