Masa liderinden Akşener'e veryansın: Pop star yarışması değil ki...

İyi Parti Genel Başkanı Merak Akşener, Millet İttifakı masasında kalması sonrasında parti içinde ve dışında eleştiri oklarının hedefi oldu.

GÜNDEM 06.03.2023, 10:05
Masa liderinden Akşener'e veryansın: Pop star yarışması değil ki...
İyi Parti Genel Başkanı Merak Akşener'in Millet İttifakı masasında kalması sonrasında Akşener'e hem kendi parti cephesinden hem de kamuoyundan tepkiler yükselmeye devam ediyor.
Sözcü gazetesi yazarı Saygı Öztürk, ismini vermediği Millet İttifakı liderinden birisiyle yaptığı görüşmeyi köşesine taşıdı.
İsmini vermediği liderin Akşener'e eleştirilerde bulunduğunu aktardığı yazısında Öztürk, masada yaşananları "Pop star yarışması değil ki aday için anket yapılsın" başlıklı yazısında kaleme aldı.
Saygı Öztürk, görüştüğü masadaki liderin, "İyi Parti liderinin söylediklerinin aksine Akşener'in dayatmasıyla karşı karşıya kalındı" dediğini söyledi.
İşte Saygı Öztürk'ün yazısında toplantıda yaşananları aktaran ve ismi açıklanmayan lider şu ifadeleri kullandı:

"– Toplantının gündemi belliydi. Cumhurbaşkanı adayı dışındaki meseleleri kaç zamandır konuşuyoruz. SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun konuyu açması üzerine ilk sözü DP Genel Başkanı Gültekin Uysal aldı. Uysal, daha önce kamuoyuna açıkladığı gibi adaylarının Kılıçdaroğlu olduğunu söyledi. Diğer genel başkanlarda aday konusunda fikirlerini söyledi.
– 5 farklı aktör Kemal Kılıçdaroğlu'nu da katarak bir noktada tavır belirlemiş, Akşener'in ki dayatma olmuyor, bizimki dayatma oluyor? Var mı böyle bir şey?
– Bu süreç daha makul, yapıcı, kolaylaştırıcı olmalıydı. Siyasetin sadece 2 parametresi yok. Pop star yarışması değil ki aday için anket yapılsın. Siyasetin bir dengesi var. Keşke olmasaydı böyle bir şey. Kimsenin oyu da kimsenin cebinde değil. Toplumun bir ortak kararı, şuuru var o istikamette işleyecek.
– Toplantıda hepimiz konuştuk. İnsanlar fikrini söylemeyecek mi? Deprem dolayısıyla ötelenmiş bir gündem var. Akşener, “Ortak mutabakat konusunda yetki almadım” dedi. Yapılacak basın açıklamasında her kelime özenle seçildi 7-8 kez okunduktan sonra son şekli verildi. Gerilimli bir ortam yoktu. Toplantıdan sonra yemeğe geçildi, yaklaşık 1.5 saat yemek yerinde oturuldu. Öyle bir gerginlik falan olmadı yani.
– 6'lı Masa kurulduktan sonra yaptığımız toplantılarımızda farklı konular, düşünceler, farklı gerilimler oldu. Üretmemiz gereken enerjinin önünde bir sürü engeller yaşandı. Bunlarla ilgili bir şey söylemek istemem. Sonuçta yemekte de sohbet edildi, kalkıldı. Gerilimli bir kalkış olmadı.
– CHP'li büyükşehir belediye başkanını aday göstermek istemesi doğru bir adım, yaklaşım değil. İYİ Parti'nin genel sekreterini aday göstermesi olur mu?
– Akşener'in yaptığı konuşmada hepimizi suçladı. Bu ithamları kabul etmemiz mümkün değil. Çerçevesi çizilmiş, ülke bir sistem tercihi yapacak. Sistem içerisinde tercih yapılacak. Rejimin üreteceği maliyetlere katlanılacak mı, katlanmayacak mı? Katlanmayacaksa Tayyip Bey orada zaten.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 27 Mayıs 2024
İmsak 03:35
Güneş 05:16
Öğle 12:41
İkindi 16:31
Akşam 19:56
Yatsı 21:30
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı