MASAK'ın eski başkan yardımcısı açıkladı! Engin ile Dilan Polat servetlerini kurtarmaya çalışıyor

Gazeteci İpek Özbey’in konuğu olan MASAK ESKİ Başkan Yardımcısı Dr. Ramazan Başak Engin ile Dilan Polat çiftinin hakkında çıkan iddialar için dikkat çeken açıklamalar yaptı.

GÜNDEM 16.10.2023, 11:25
MASAK'ın eski başkan yardımcısı açıkladı! Engin ile Dilan Polat servetlerini kurtarmaya çalışıyor
Günlerdir ülke gündeminden düşmeyen Kara para aklama, vergi kaçakçılığı ve adam vurma gibi iddialarla karşı karşıya kalan Dilan Polat ve eşi Engin Polat hakkında MASAK ( Mali Suçları Araştırma Kurulu) eski Başkan Yardımcısı Dr. Ramazan Başak dikkat çeken açıklamalar yaptı.
MASAK Eski Başkan Yardımcısı Dr. Ramazan Başak yaptığı açıklama şöyle;

"ORTAKLIK YAPILARI DEĞİŞTİRİLMİŞ 3 ŞİRKET VAR"

Kaynak:GÜNBOYU
Polat ailesi ve yakınlarına ait olan 16 şirketin ortak bir özelliği var. Tek elden yönetiliyor. Daha çok Engin Polat ve Dilan Polat'ın hakimiyetinde ve etkinliğinde yürütülüyor. Tedarikçi olarak nitelendirilen şirketlerin ortak özellikleri de gerçek bir mal alışı gerçekleştirebilecek bir niteliğe sahip değiller. Engin Polat'a ait Milda Gayrimenkul Otomotiv Sanayi ve Ticaret şirketi 2022'de 1 milyon lira sermaye ile kurulmuş, 2023'te sermaye arttırımıyla 199 milyon daha ilave ile 200 milyon liraya çıkmış sermaye. Bu çok büyük bir artış. Bu ortaklara borçlar hesabından karşılanmış.
Ortaklık yapıları değiştirilmiş 3 şirket var. Bu üç şirket tedarikçi şirket. Bunlar 1 milyon sermayeli, 200 bin sermayeli ve 50 bin sermayeli şirket. Bu şirketler 2 Özbek ve bir İranlı ortaklı ve şu anda tasfiye halinde. MASAK'ın muhtemelen vergi müfettişleri kara para aklamayla ilgili bir rapor düzenlemiş. Bunu bozabilecek mahkeme ve savcılık dışında herhangi bir merci yok.
Savcılığın mallara el koyduğu ve yurt dışına çıkış yasağı getirdiği söyleniyor. MASAK, aklama ile terörizmin finansmanı ile ilgili ciddi emarelerin olduğunu düşünüyorsa işlemlerin ertelenmesi talebinde bulunabiliyor. El koyma kararından bence daha önce muhtemelen MASAK bu işlemlerin ertelenmesi, yani geçici olarak el konulmasını gibi bir müesseseyi devreye almıştır. Aksi takdirde yaklaşık 1 aydır konuşulan bir mesela, eğer böyle bir tedbir almazsanız kötü niyetli ise kişi parayı da kaçırabilir.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 06 Aralık 2023
İmsak 06:05
Güneş 07:30
Öğle 12:34
İkindi 15:07
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı