Memur istedi, sıra Bakanlık'ta! Siyonist İsrail’e en büyük desteği veren uluslararası kuruluşların fişi bir bir çekiliyor…

Siyonist İsrail’in Gazze’deki vahşeti sürerken, bu vahşete destek veren kuruluşlara yönelik boykot giderek genişliyor. Bu alanda en önemli çaba olan ödeme sistemi değişikliği için de birçok kesimden çağrılar yükseliyor. Memur-Sen ise, memurun maaşının yerli ödeme sistemi olan TROY’dan yapılmasını talep etti.

GÜNDEM 12.11.2023, 04:35
Memur istedi, sıra Bakanlık'ta! Siyonist İsrail’e en büyük desteği veren uluslararası kuruluşların fişi bir bir çekiliyor…
Gazze’de sürdürdüğü vahşeti gün be gün artıran İsrail’e ve bu vahşeti destekleyen kuruluşlara yönelik boykotlar büyüyor. Tüm dünyada boykot çabaları giderek artarken ülkemizde de benzer çabalar sürüyor. Siyonist şebekeye en büyük desteği veren uluslararası kuruluşların ödeme sisteminin yerli ve milli olan TROY ile değiştirilmesi istendi.

TROY sistemine geçiş için bir süredir çalışmalar yürüten Memur-Sen, konuyu Kamu Personeli Danışma Kurulunda da gündeme taşıdı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan ile Memur-Sen’e bağlı 11 sendikanın genel başkanını katıldığı toplantı da Yalçın, bir kez daha TROY sistemi ile ilgili çağrıda bulundu. Toplantıda İsrail’e yapılan boykotun sınırlarının genişlemesi gerektiğini ve bu doğrultuda kamudaki maaş kartlarının TROY ödeme yöntemine dönüşmesi kararının yerinde olacağını ifade eden Ali Yalçın, “Devletimiz ve milletimizin kararlı duruşuyla birçok “işgalci İsrail” ürünü boykot ediliyor. Birlik olduğumuzda ve beraber hareket ettiğimizde önümüzde hiçbir engelin duramayacağını herkese gösterdik. Boykotun devamı gelmeli ve hem kamu hem de bireyler bu konuda bilinçlendirilmelidir” dedi. 

Yalçın, “En önemli boykot ise “emperyalist ve kapitalist sömürücülere” karşı gencinden yaşlısına bütün bireylerin ceplerinde yer alan maaş-kredi kartlarının ödeme sisteminin yerli “TROY Kart” ile değiştirilmesi olduğu açıktır. Öncelik kamuda başlamalı ve bütün kamu görevlilerimiz maaş kartlarını değiştirerek ödeme sisteminin “TROY Kart” olarak kullanılmaya başlamalarını KPDK masasında ifade ediyor, bütün kamu görevlilerimizi bu konuda hassasiyete davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Milletin yüreğini kanatan vahşet sürerken Memur-Sen’in bu talebine karşı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının nasıl bir çalışma yürüteceği ve konuyu ne zaman nihayete erdireceği ise merakla bekleniyor.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 02 Aralık 2023
İmsak 06:02
Güneş 07:27
Öğle 12:33
İkindi 15:08
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı