Memur-Sen 29 yaşında

Memur-Sen Konfederasyonu, kuruluşunun 29’ncu yılını kutluyor. Kuruluş yıl dönümleri sebebiyle yazılı bir açıklama yayımlayan Memur-Sen, başta üyeler olmak üzere emek mücadelesine destek verenlere teşekkür edilen metinde, 11 hizmet kolunda emekçilerin yanında yer aldıklarını ifade etti.

GÜNDEM 10.06.2024, 04:35
Memur-Sen 29 yaşında
Memur-Sen Konfederasyonu, kuruluşunun 29’uncu yılı vesilesiyle yazılı bir açıklama gerçekleştirdi. Konfederasyondan yapılan açıklamada, kadim medeniyet değerleri ışığında emek mücadelesini sürdürdükleri ifade edilerek, “Haksızlığa karşı haktan ve mazlumdan yana tavır almanın, iyiye, güzele ve doğruya dair arayışta örgütlü güçle yol almanın, gelenekten beslenerek yeniyi inşa, değerlerimizi ihya noktasında geleceği kurmanın, emek, ekmek ve özgürlüğe dair verilen soylu mücadelenin yükselen sözü Memur-Sen 29 yaşında” denildi.

Açıklamada, medeniyet değerlerine işaret edilirken, mücadelelerinde yeni bir çığır açmak için mücadele edildiği ifade edilirken, “Haksızlığa karşı haktan ve mazlumdan yana tavır almanın, iyiye, güzele ve doğruya dair arayışta örgütlü güçle yol almanın, gelenekten beslenerek yeniyi inşa, değerlerimizi ihya noktasında geleceği kurmanın, emek, ekmek ve özgürlüğe dair verilen soylu mücadelenin yükselen sözü Memur-Sen 29 yaşında” ifadeleri kullanıldı.

Emeğin sesini ve sözünü yükseltme çalışmalarının yanında küresel emperyalizmin sebep olduğu katliamlara maruz kalan mazlumlar için de seslerini duyurmak için çalıştıkları belirtilen açıklamada, kurucu Genel Başkan Akif İnan da anılarak, “Kurucu Genel Başkanımız Akif İnan’dan bugüne sendikal mücadelemize emek, ömür ve gönül verenlere ayrı ayrı teşekkür ediyor, dâr-ı bekaya irtihal etmiş olanlara rahmet, hayatta olanlara afiyet diliyoruz” denildi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 13 Haziran 2024
İmsak 03:26
Güneş 05:12
Öğle 12:44
İkindi 16:35
Akşam 20:06
Yatsı 21:44
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı